Purpose'ınız nedir?

937 görüntülenme

Cevaplar 9

Yükleniyor...
188 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şirketimizin verdiği Purpose eğitimleri sırasında kariyer ve hayat amacımı keşfettim. Benim purpose’ım; tutkulu olduğum alanda kendi farkımı ve dokunuşlarımı ortaya koyarak bir başarı yaratmaktır. Bu süreçte kendimi geliştirebilmem çok önemli. Bunu yaparken konusunda uzman olan insanlardan ilham alıyorum ve edindiğim tecrübeleri diğer insanlarla paylaşarak onların hayatlarına dokunabiliyorum.

133 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Keşfetmek benim hayatımda çok önemli bir yere sahip. Yeni şeyler keşfetmeyi, keşfettiğim şeylerle kendimi geliştirmeyi ve değiştirmeyi hayat amacım olarak görüyorum. Keşfetmek; bilinmeyen ve var olan bir şeyi bilinçlendirip tekrar hayata çıkarmaktır. Bu yüzden bir sorunum olduğunda farklı çözüm yöntemleri geliştirmeye çalışıyorum. Bazen hiç bilinmeyen bir sokağı ya da tarihi bir eseri tekrardan keşfedebiliyorum.

108 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim hayat amacım, sürekli gelişmek ve tutkularımın peşinden koşabilmektir. Bu yüzden sürekli gelişerek tutkularımı yakalayabilmek istiyorum. İkisini de çok önemsiyorum, öğrenecek çok fazla şey olduğu için gelişimi sürekli tutabilmek oldukça önemli. Diğer taraftan insanı yaşatan şeyin tutkular olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden tutkuları bulmak ve yaşamak çok önemli. Gelişmek ve tutku birbirini besleyen şeyler. Geliştikçe tutkular geliştiriyorsunuz, bir şeye tutku duymaya başladığınızda bu sizin gelişiminizi sağlıyor.

132 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Amacım; değer verdiğim insanlara bir şeyler katmak, onların hayatlarının daha iyi olmasını sağlamak, bu insanların “İyi ki Burak var! Onun sayesinde hayatım daha iyi bir noktaya geldi.” demesini sağlamaktır. Ben kendimi bu noktada gölgesinde dinlenebilecekleri ve yağmurda sığınabilecekleri bir çınar ağacı gibi görüyorum. Tüm sevdiklerimin bu şekilde yanımda olmasını istiyorum.