Cevaplar 9

Yükleniyor...
8,938 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Staj programımıza her sene oldukça büyük sayıda başvuru alıyoruz. Bu sebeple bir takım online test süreçleri ve assessment günleri yapılıyor. Assessment günlerinde adaylara çok farklı vakalar üzerinde çalışma fırsatı sunuyoruz ve günün sonunda staj yerlerine karar veriyoruz. Uzun soluklu ama keyifli bir süreç oluyor.

4,546 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çoğu firmaya benzemiyor. Çoğu mülakat gibi değil, sizi vakanın, grubun içinde sunum yaparken çok farklı yönlerinizi değerlendiriyorlar ve sizi buna göre yönlendiriyorlar. Ben Kimya Mühendisi’yim ama Bilgi Sistemleri’nde çalışmıştım.

4,226 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Daha önce bu staj programına katılan birçok arkadaşım vardı. Onlardan nasıl bir program olduğunu dinlemiştim ve çok hoşuma gitmişti. İnternetten başvurular açılır açılmaz da başvurdum.

İlk aşamada bir CV eleme süreci oluyor ve bu aşamayı geçerseniz iki tane online test alıyorsunuz. Bunlardan ilki daha çok sayısal zeka ve analiz yeteneği üzerine; diğeri ise bir kişilik testi oluyor. Bu testlerin sonuçlarından sonra aranan özelliklere sahip olduğunuz düşünülürse Assessment Center’a davet alıyorsunuz. Assessment Center gün boyunca süren bir etkinlik ve buna yaklaşık 100 kişi katılıyor. Burada çeşitli vaka çalışmaları, grup mülakatları, birebir mülakatlar gibi aşamalar var. Bu aşamalarda da başarılı olursanız özelliklerinize göre size bir proje atıyorlar ve staja başlıyorsunuz.

3,780 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle internette çeşitli kanallardan bir başvuru yapıyoruz. Ben daha önce arkadaşlarımdan bu programı duydum ve benim için iyi olacağını düşünüp Philip Morris’in internet sitesi üzerinden başvurdum. Ardından bana bir matematik testi yolladılar. Bundan başarılı olunca durumsal karar testi gönderdiler. Bu testi de geçtikten sonra bir günlük Assesment Center’a katıldım. Burada iki grup mülakatı, bir bireysel mülakat, bir de yazılı mülakat olmak üzere dört farklı mülakata katıldım. Bunlardan da başarılı olunca staja seçildim.

2,550 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlk olarak online başvuru yaptıktan sonra İngilizce dilinde bir matematik testi gönderiyorlar. O testten başarılı olduğunuz takdirde kişiliğinizi ölçmek adında bir kişilik envanteri testi oluyor. Bunu da başarılı geçerseniz tam gün süren, yorucu ama bir o kadar da eğlenceli bir Assessment Day’e katılıyorsunuz. Burada çeşitli vakalar, yarışmalar, mülakatlar yapılıyor ve neler yaptığınızı, nasıl çözdüğünüzü ve düşündüğünüzü gözlemliyorlar. Buna göre de staja kabul alıp almadığınız hakkında bilgilendiriyorlar.

4,155 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben bu programa Kariyer.net’te rastladım, daha önceden haberim yoktu. İlanı Kariyer.net’te gördükten sonra INKOMPASS global sitesini araştırdım ve Kariyer.net üzerinden başvuru yaptım. Sonrasında bana matematik ve kişilik testi gibi birkaç test gönderdiler. Ardından Assessment Day denilen bir güne çağrıldım. O gün, farklı görev ve etkinliklerle bütün yetkinliklerimizi, güçlü ve güçsüz yönlerimizi sınadılar. Assessment Day aşamasında başarılı olunca teklif alarak görevime başladım.

1,656 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnternette staj arayışım vardı ve bu stajı Kariyer.net’ten bularak başvurdum. Birkaç online testi geçtikten sonra Assessment Day adında bir mülakat gününe gittim. Bu gün içerisinde birçok vaka çalışması ve birebir mülakatlara katıldım. Bu süreçlerde de başarılı olduktan sonra şirkette stajyer olarak çalışmaya başladım.

1,823 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir arkadaşım bana Philip Morris stajının açıldığını söyleyince Philip Morris’in sitesini araştırdım. Yaptığım araştırmalar hoşuma gittiği için başvurdum ve bazı testlerden geçerek mülakata çağrıldım. Mülakat sonucunda İnsan Kaynakları’ndan gelen telefonla staja başladım.

1,268 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben INKOMPASS stajını bir arkadaşımdan duydum. Başvurduktan sonra bir CV elemesinden geçirildim ve ardından bana online bir test yollandı. Bu testi geçtikten sonra dört aşamalı toplu bir mülakat günü oldu. O mülakatları da geçtikten sonra bana bir teklif geldi ve staj programım bu şekilde başladı.