Cevaplar 2

Yükleniyor...
579 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Genel Müdür Yardımcısı; iş kolunun stratejilerini belirlemekten, bunları sahada satışı yapan bölge ve şube kadrosuyla paylaşmaktan ve onları yönlendirmekten sorumludur. Bireysel ve perakende bankacılığın nereye gideceğini, nerelere odaklanıp hangi ürünleri çıkartırsa daha başarılı olacağını, nasıl rekabetin önüne geçeceğini belirleyip gerekli organizasyonları yaparak sahayı da bununla ilgili yönlendirmek, takibini yapmak ve eksiklikleri düzeltmekle yükümlüdür. Bunun dışında bankanın nerelerde şubeleşeceğini, hangi tip müşterilere gideceğini, nerelerde ATM ihtiyacı olduğunu, nerelerde şubelerin işini azaltıp ATM’lere yönlendirileceğini belirlemek, bunların fizibilitesini oluşturup takibini yapmak gibi görevlerim var. İlave olarak; banka sigortacılığı dediğimiz, bankanın sigorta stratejilerini belirten ve bankanın bu konuda üçüncü partilerle yaptığı iletişimi sağlayan bir görev tanımım da var.

447 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İş kolu demek esasında rakam demektir. Sabahları öncelikle nerede olduğumuza, nereye geldiğimize ve nereyi hedeflediğimize bakıyorum. Bunu hepimiz yapıyoruz çünkü müşterilerimize istedikleri ürünleri sunarak onların hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Ben 60’ın üzerinde arkadaşımla beraber çalışıyorum ve bu arkadaşların değişik görev ve sorumlulukları oluyor. Onlarla beraber günümüzü planlıyoruz. Devam eden işlerde nerelere gideceğimizi, nerelerde eksikliklerimizin olduğunu ve nerelerde destek alacağımızı belirleyip üst yönetimden onayını alma aşamasına geçiyoruz

Hiçbir zaman sahadan uzaklaşmamak zorundayız. Denizbank’ın şu anda 700’ün üstünde şubesi, 1100’ün üzerinde bireysel bankacılıkla ilgilenen Portföy Yöneticisi arkadaşımız var. Dolayısıyla sürekli onların yanında olmak durumundayız. Benimle beraber çalışan Performans Yönetimi dediğimiz şubelerin satışından ve hedefinin takibinden sorumlu arkadaşlarım var. Onlar sürekli sahadalar ama ben de onlara destek olarak şubenin önünü açıyorum. Bireysel bankacılıkla ilgili sorunları ortadan kaldırmak, daha fazla satış imkanı yaratmak, onların daha kolay satış yaparak daha çok müşteriye ulaşmalarını sağlamak ve bunları yapmak için sahada olmak gerekiyor. Ben azından haftada 1 günümü şube ve portföy yöneticilerimizle beraber geçirmeye çalışıyorum. Oralardan gerçekten çok fazla geri bildirim alıyoruz çünkü gerçek hayat orada ve işin zorluğunu onlar yaşıyor. Onların söyleyeceği bir cümleyle yapacağımız bir düzeltme, belki bizim milyonlarca müşteriye ulaşmamız ve daha çok ürünü onlarla buluşturmamızı sağlayabiliyor.