Cevaplar 192

Yükleniyor...
2,239 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mercedes-Benz otobüslerinin üretildiği tek fabrika Türkiye fabrikası değil. Türkiye fabrikası bunların içinde en entegre fabrika çünkü boru halinde gelen hammadde buradan otobüs olarak çıkıyor. Kaloriferinden, boyahanesine, montaj ve koltuk üretimine kadar her şey burada yapılıyor. Bunun dışında Çek Cumhuriyeti, Almanya ve Fransa’da Mercedes-Benz’in fabrikaları var. Dolayısıyla biz paralel yoldan bu üretimi gerçekleştiriyoruz. Aynı tip otobüs üretsek de farklı otobüsler de üretiyoruz ama tabii ki birbirimizle bilgi alışverişi yapmamız gerekiyor. Birimizin karşılaştığı probleme yeni bir çözüm üretmektense karşı tarafa danışıp hali hazırda uygulanmış olan ve efektif olan bir çözümü oradan buraya taşımak her zaman daha kolay. Bir problem yaşadığımız zaman tabii ki karşı tarafa danışıyoruz ve onların fikrini alıyoruz.

2,280 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ekip ve çalışma ortamı çok keyifli çünkü arkadaş ortamında işinizi yaptığınız bir ortam var. Sabah toplantı varsa toplantıya katılıyorum. Öğleden sonra da dosyaları güncellemek, bazı raporlar hazırlamak ve bazı tablolar oluşturmak gibi görevleri hallediyorum.

13,435 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Word, Excel, PowerPoint gibi alışılagelmiş paket programlarını iyi bir şekilde bilmelerini fakat Excel’i çok iyi bir şekilde öğrenmelerini, İngilizce ve Almanca dillerini geliştirmelerini tavsiye ederim. Alman menşeili bir firma olduğu için Almanca dökümanlar epey bir fazla fakat İngilizcelerinin gerçekten çok iyi olması gerekiyor. Bunun dışında ekip çalışmasına yatkın olmaları, hatalarını kabul edebilmeleri ve bir hatayla karşılaştıklarında hemen yılmamaları gerekiyor. Sonuçta insanlar orada birbirlerine bir şeyler öğretmeye çalışıyor ve hata yapmak kesinlikle ayıp bir şey değil. Dolayısıyla o insanlar hep sizi düşündüğü için hata yapmaktan korkmayın.

Bunun dışında tek çalışabilmek, yalnız kalındığında sorumluluk üstlenebilmek, kendini iyi ifade edebilmek ve kendine güvenebilmek çok önemli çünkü yaptığınız işler Mercedes gibi büyük bir firmanın yürüttüğü projeler oluyor. Hata kabul etmiyor demeyelim ama yüksek hassasiyet gerektiriyor ve bu hassasiyet sizin kişisel becerinizle en yüksek düzeye çıksa da, yine siz kendi becerilerinizle bunu en iyi şekilde tamamlayabiliyorsunuz.

1,180 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz kendimizi mobilite servis sağlayıcısı olarak görüyoruz ve bu mobilitenin her yerindeyiz. Gelecekte de olacağız. İlk otomobili üreten, bulan, bunun ilk patentini alan biziz, mobilitenin geleceğinden de biz sorumlu olacağız. Örneğin, mobilite gelecekte ışınlanmayla yapılacaksa bu ışınlanmayı bulan, ilk defa müşterilere sunan şirket de biz olacağız.