İzmir'de çalışmak ve yaşamak nasıl bir deneyim?

11,415 görüntülenme

Cevaplar 4

Yükleniyor...
2,536 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İzmir; İzmirli olmayanların pek tercih ettiği bir yer değil. Ben de İzmir’de hiçbir bağı olmayan biri olarak İzmir’e yerleşenlerden birisiyim. Philip Morris bu konuda bana öncü oldu. Güvenlik ve sosyal yaşam açısından ailem için de doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. İzmir’in en güzel yanlarından birisi; hafta sonu kaçamakları diye düşünüyorum. Burada iş ve özel hayat dengesini çok güzel bir şekilde yönetip, uygun fırsatları yaratıp, motivasyonunuzu arttırabilirsiniz.

2,134 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İzmir’de daha küçük bir çalışma hayatı var. İstanbul ve Ankara’ya göre iş yerleri daha az olduğu için Philip Morris burada ayrıcalıklı bir konuma sahip. Ben bir süre İstanbul’da da çalıştığım için oradaki çalışma ortamını da biliyorum. Bu yüzden Philsa’da çok iyi çalışma şartlarının olduğunu düşünüyorum. Ayrıca İzmir’in doğasından da gelen bir takım avantajlar var. İstanbul’daki gibi büyük bir trafik problemi yok, bundan dolayı da çok şanslıyız.

3,131 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her zaman Türkiye’de yaşayan bir insan İzmir’de yaşamayı hayal eder, etmese bile bir gün edecektir. Bence İzmir, Türkiye’de yaşanılacak en güzel şehir. Ben burada büyüdüğüm için böyle düşünüyor olabilirim ama gerçekten burada yaşamak çok güzel. Hiçbir zaman sizi koşturmuyor ve kendi temponuzla yaşamanıza izin veriyor.

5,686 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İzmir, benim her zaman dönmek istediğim bir yer oldu. Ben İzmirliyim ve burada doğup büyüdüm. Amerikan Lisesi’nde okurken 1 yıl Amerika’da yaşadım ve Türkiye’de yaşamayı çok istediğimi fark ettim. Dönüp mezun olduğumda ODTÜ’de okuyacağım için Ankara’da yaşamaya başladım ama aklım hep deniz kenarındaydı. Ben İzmir’i çok seviyorum çünkü burada yaşamak çok güzel. Burada tatil ihtiyacınızı Cuma ve Pazar günleri arasında yaşayabiliyorsunuz. Her yönde sizi tatmin edecek ve çok keyif alabileceğiniz yerler var fakat iş çeşitliliği gibi imkanlar yurtdışı veya İstanbul kadar fazla olmayabiliyor. İstanbul’dayken birçok tiyatro aktivitesi vardı ve ben hangisini seçeceğime karar veremiyordum ama İzmir’de böyle bir şey söz konusu değil. Tek bir seçenek oluyor, ona gidiyorum. Dolayısıyla artıları ve eksileri var ama İzmir benim için tam bir yaşanılacak şehir. Burada olmaktan çok mutluyum.