Cevaplar 1

Filtrele:Sırala:

Dijital Kuşak Bankacılığı Grup Müdürü olarak DenizBank'ta görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

DijitalKuşak Bankacılığı 2012 yılında Türkiye’de ilk kez Denizbank tarafından doğrudanCEO’ya raporlanacak şekilde kuruldu. CDO (Chief Digital Officer) kavramı daDenizbank tarafından 2012 yılının Mart ayında ilk kez Türkiye’ye getirildi veayrı bir iş olarak kuruldu. Bugün sektörde kullanılan alternatif dağıtımkanalları lafları kullanılıyor ve doğrudan Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığıaltında bu iş ele alınıyor. Siz bunu farklı bir iş kolu olarak ele aldığınızdavizyon olarak dijital bankacılık veya dijitalleşme işi sadece bireyselbankacılığı değil; kobi, kurumsal, tarım bankacılıklarını ve hatta İnsanKaynakları’nı da ilgilendirir. Bu yüzden bunu farklı ele almak gerekir.

CDO'nunpüf noktası da; Genel Müdür Yardımcımızın Denizbank İcra Kurulu'nda koltuğu olmasıdır.Yani dijital konularda yetkili olan Genel Müdür Yardımcısı markanın bina alımkararlarında oy hakkına sahiptir. Dijitalleşmeyle ilgili kafasını çalıştıran veo tarafta bankayı şekillendiren bir üst yönetici, bankanın diğer tümkararlarında oy hakkına sahiptir.

2012'dekurulduk ve 5 yıl geçmesine rağmen çok hızlı değiştik. Ben şu anda Grup Müdürüolarak çalışıyorum ama CDO Yardımcısı da diyebiliriz. Altımızda çok çeşitligrupların genel koordinasyonundan sorumluyuz ve Denizbank'ın dijitalleşmesiyleilgili tüm ihtiyaçları iş kolumuzla karşılamaya çalışıyoruz. Bunu sadece mobilbankacılık gibi algılamamak lazım. En çok çalıştığımız departmanlardan biriside İnsan Kaynakları Departmanı'dır. Dijital transformasyona ciddi anlamda emekharcıyoruz, ben de tüm koordinasyondan sorumluyum diyebilirim.

Kişilerin Çalıştığı Şirketler

DenizBank

151 soru, 324 cevap.

Kişilerin Üniversiteleri

Kişilerin Bölümleri