Impact Hub Istanbul

Yenilik Peşinde

Merak eden, sorgulayan, araştıran, yeniliğin ve değişimin peşinde koşan 15-18 yaş arasındaki tüm lise öğrencisi gençleri başvurmaya davet ediyoruz!

Yenilik Peşinde Nedir? (1 Cevap)

Yenilik Peşinde; gençlerin inovasyon nosyonunu edinebilecekleri kavramları ve araçları tanıyabilecekleri ve 21. yüzyıl becerilerini geliştirebilecekleri içeriği ve platformu sağlayan bir inovatif düşünce ve üretim programıdır. 

Neden Yenilik Peşinde? (1 Cevap)

Yenilik Peşinde ile amacımız; merak eden, sorgulayan, araştıran, çözüm arayan, yeniliğin ve değişimin peşinde koşan 15-18 yaş arasındaki tüm lise öğrencisi gençlerin birlikte öğrenip, üreten bireylere dönüşümleri için ihtiyaçları olan araçları ve platformu sağlamaktır. Gençlerin inovasyon nosyonunu edinmelerini, bu konudaki kavramları ve araçları tanımalarını, becerilerini geliştirebilecekleri içeriği ve bilgiyi edinmelerini sağlama misyonuyla tasarlanan programın web sitesi yenilikpesinde.com, gençlerin hem kendilerini geliştirecekleri hem de bilgi edinebilecekleri bir platform olarak işleyecektir.

Yenilik Peşinde Programı için son başvuru tarihi nedir? (1 Cevap)

Yenilik Peşinde Meydan Okuması için son başvuru tarihi 25 Mart. Bu tarihe kadar Yenilik Peşinde web sitesi üzerinden kaydolacak ekipler 6 hafta sürecek ve online olarak yürütülecek bir proje geliştirme sürecine dahil olacaklar. 6 Hafta sonunda projelerini geliştiren ekipler geliştirdikleri projelerini bir video sunum ile sisteme yükledikten sonra, katılan ekipler arasından seçilecek 8 okulun ekipleri projelerini gerçeğe dönüştürebilmeleri için Yenilik Peşinde Mobil Maker Lab'ini okullarında ağırlama şansına erişecekler.  Ziyaretler sonrasında Jüri tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda 1’inci olan ekip büyük ödül olan İtalya’daki Pirelli Ar-Ge Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirme hakkını elde edecek.

Yenilik Peşinde Programı’ndan neler kazanacağız? (1 Cevap)

Program dahilinde yer alan, 4 Mart haftası başvurulara açtığımız ve tüm okullardan öğrencilerin erişimine açık olan “Yenilik Peşinde Meydan Okuması” ile; üretim maratonuna katılım sağlayacak tüm ekiplerin çevrelerinde fark ettikleri problemlere çözümler geliştirmelerini amaçlıyoruz.

Etkinlik Bilgileri

İstanbul

Son Başvuru Tarihi: 25.03.2019
Etkinlik Tarihi: 08.04.2019
Adres: yenilikpesinde.com
Impact Hub Istanbul

31 soru, 59 cevap.