Cevaplar 7

Yükleniyor...
956 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mağaza Ekiplerinde çalışmak insan ilişkilerini kuvvetlendirir. Bunun dışında Mağaza Ekipleri kalabalık olduğu için, ekiple yapılan bir işin nasıl daha kısa sürede başarıya ulaşabileceği öğrenilir ve organizasyon becerileri de güçlenir diyebilirim.

1,967 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koton’daki kariyer yolculuğuma Satış Danışmanı olarak işe başladığım dönemde, bir işte severek ilerlemek istediğimi göstererek ve kendimi sahaya en iyi şekilde yansıtarak başladım. Yaklaşık 10 seneden beri Koton’dayım. İlk zamanlarda da işimi severek yapıyordum ve huzurluydum. Ayrıca oradaki aile ortamına da ayak uydurduğumu düşünüyordum. Askere gidip geldikten sonra yine Koton’un aynı mağazasında Satış Danışmanı olarak çalışmaya devam ettim. Sonraki süreçlerde bir üst bölüm olan Reyon Sorumlusu görevine terfi ettim. Buradaki iş biraz daha eğlenceliydi; görev ve sorumlulukların daha yoğun olduğu, personellere kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz ve onlara örnek olabileceğiniz bir kademeydi. Çünkü artık Yönetici pozisyonuna adım atmaya başlıyordunuz. Dolayısıyla ben de bu işe tekrar aynı özveriyle ve istekle devam ettim. Sonrasında da kendimi gösterip bir üst kademe olan Müdür Yardımcılığı’na terfi ettim.

3,803 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mağaza Ekiplerinde çalışmak için dürüst, özgüvenli, dinamik, çalışkan ve iş ahlakına sahip olmak gibi özellikler gerekiyor. Burada yaklaşık 80-90 tane personel var ve herkes birbirine güvendiği için ekibi de iyi bir şekilde temsil edebiliyor. Dolayısıyla kişiler belirtilen kriterlere sahip olduğunda, bulmuş olduğu yeri benimseyip ayak uydurabildiği için oradaki düzen de bozulmuyor.

6,101 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koton; kariyer hedefi olan ve mağazacılığı düşünen kişiler için bir okul diyebilirim. Koton’da istekli, çalışkan, dürüst ve iş ahlakına sahip olan kişiler kendilerini gösterip iyi bir kariyere sahip olabilirler.

3,284 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sabahları işe geldiğimde ilk olarak Reyon Sorumlusu arkadaşlarla kısa bir toplantıya katılıyorum. Bu toplantıda mağazanın gidişatı ve hedefleri hakkında bilgilendirmeler yapıyorum. Depo düzeni, reyona ürün çıkarılması ve personellerin yemek saati düzenlemeleri gibi planlamalar yaptıktan sonra kendi görevime dönüyorum. Mağaza içerisini tekrardan gezip reyondaki düzeni kontrol ederek, gün içerisinde oluşabilecek reyon değişiklikleri ve ürün eksiklikleri gibi problemleri gözlemleyerek notlarımı alıyorum. Sonrasında gelen sevkiyatı ve ürün gruplarını kontrol ederek haftalık olarak raporlayıp Bölge ve Ürün Yöneticimizden eksik ürünleri talep ediyorum. Daha sonra da günlük cirolar, haftalık olan raporları kontrol ediyorum.