Cevaplar 15

Yükleniyor...
1,254 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben çalışma ekibimi seviyorum. Bir insan çalışma ekibiyle ne kadar uyumluysa o kadar mutlu olur, benim de motivasyonum çalışma ekibimle olan iletişimimdir.

6,210 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İTÜ Makina Mühendisliği, teknik donanımın yanı sıra problem çözme ve analitik bakış açışı yeteneğimi de geliştirdi, olaylara çözüm odaklı bakmaya başladım. Bunun dışında birçok ürünün sadece imalatını değil, tasarımdan maliyet analizine kadar pek çok prosedürü deneyimleme şansımız oldu ve fakültenin katkılarıyla bu prosedürleri gerçekleştirebildik. Bu nedenle İTÜ Makina Mühendisliği’nden mezun olan insanların sadece Üretim ya da Ar-Ge’de değil,  Finans, Satış veya Pazarlama’da da gayet başarılı olacağını düşünüyorum.

1,183 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kesinlikle çalışabilir, hatta ben daha da iyi olduğunu düşünüyorum çünkü sattığınız ürünün ne olduğunu ve o ürünün üretim aşamalarını biliyorsunuz. Satış kısmında yapılması gereken planlar bulunuyor ve üretimi hiçbir zaman bağımsız olarak düşünebileceğinizi düşünmüyorum. Bir ürünü ne kadara mal ettiğiniz de önemli çünkü ne kadar satacağınızı bilmeniz gerekiyor. Dolayısıyla üretim proseslerini bilmenin ve maliyet analizlerini yapabilmenin kişiye vizyonkattığını düşünüyorum.

770 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Satış çok dinamik bir çalışma alanı. Ülkedeki siyasi olaylardan, ekonomik dalgalanmalardan ve pek çok dış faktörden hemen etkilenip değişebilen bir çalışma alanı olduğu için buna adapte olabilmek gerekiyor. Kısa ve uzun vadede planlar yapmak, değişebilecek şartlara göre alternatif planlar tasarlamak, yeniliğe ve değişime açık olmak, durmadan takipte olmak gerekiyor. Aynı zamanda hep daha fazlasının hedeflendiği ve rekabette şirketi temsil eden bir alan.

 

676 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Üretim’de de staj yapmıştım, orada insanlarla bu kadar ilişki halinde olmuyorsunuz ve sosyal bir ortam pek olmuyor. Ben Satış ve Pazarlama’nın bu insan yönünü seviyorum. Burada insanlarla berabersiniz ve sosyal ilişkilerinizde kullanabiliyorsunuz. Bu beni tatmin ediyor çünkü ben bunu istiyorum. Makine Mühendisliği okurken de çalışma ortamımın sosyal olmasını ve insanlarla ilişki içinde iş yapmak istiyordum. Beni en çok mutlu eden yanı bu.