Cevaplar 13

Filtrele:Sırala:

Öncelikli olarak bölüm tercihi mi, yoksa üniversite tercihi mi yapmalıyım? (521 Cevap)

Kesinlikle bölüm, ben peyzaj mimarlığı bölümünden yola çıkarak üniversiteleri eledim. Açık konuşmak gerekirse hangi üniversiteden mezun olduğunuzun HİÇ BİR ÖNEMİ YOK. Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü, İstanbul'daki köklü 1-2 üniversiteden eğitim sıralaması ve başarı olarak çok daha yukarıda :)

Şimdiki aklınızla yeniden tercih yapıyor olsaydınız hangi okulu ve/veya bölümü seçerdiniz? Neden? (390 Cevap)

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi / Fotoğraf bölümünü tercih ederdim. Mülakat hakkı kazandığım tarihler ile tercih kayıt tarihleri çakıştığı için hayalimden vazgeçmek zorunda kaldım.

Tercih evresindeki arkadaşlarıma tek bir önerim olacak ; KENDİNİZDEN BAŞKA KİMSENİN GÖNLÜNÜ YAPMAK İÇİN TERCİH YAPMAYIN. Çünkü ben şu an çok pişmanım ve tekrar okuyacak zamanım da yok. Anne/ Baba'nız sizin ne kadar iyiliğinizi düşünürse düşünsün, hayallerinizin peşini bırakmayın.

Akdeniz Üniversitesi'nin yurt imkanları nasıl? (5 Cevap)

Eğer devletin öncelik listesindeki koşullardan herhangi birine uyum sağlıyorsanız ve gelir durumunuz vs hesaplandıktan sonra kalmaya uygun görüldüyseniz kaçırmayın derim. KYK yurdunda rahat edemezsin diyenlere inanmayın, otel gibi donanımlı yurtlar da var. Ben 2011-2012 yıllarında sadece kaldım, ailem yanıma gelmese okul boyunca yurtta kalabilirdim. Ayrıca okul çevresinde sayıca çok fazla pansiyonlar da var. Apartlar da cabası. Fakat apartlar biraz tuzlu(KYK ya göre). apartta kalacağınız parayla öğrenci evine çıkabilirsiniz.

Akdeniz Üniversitesi'nin yurtdışı imkanları nelerdir? (4 Cevap)

Üniversite'nin kendi içinde olan ve Bölümün düzenlediği harici yurtdışı programları muazzam, fakat malesef çok fazla ilgi görmüyor. Ben bir takım sağlık problemlerinden dolayı gidemedim, fakat eğer sağlığım elverse gitmek için fırsat kollamam gerekmezdi. Yeni gelecek olanlara müjdem var! Eskiden 3.00 istenilen not ortalaması 2.00 ye çekilmiş durumda ( Erasmus için ).. kaçırmayın derim ben.

Antalya şehrinde öğrenci olmanın eksileri nelerdir? (12 Cevap)

Terliğinizi asfalt'a yapıştıracak kadar sıcak geçen günler gördüm, şahsen öyle düşünüldüğü gibi sürekli denize girip 12 ay tatil yapmiyoruz.

1-yaz sıcağı (nemle karışık)
2-yerden seken dolu yağmurları.

bunları göze alın :)