Cevaplar 19

Filtrele:Sırala:

BAT Experience Proje Stajyerleri arasında nasıl bir iletişim var? (2 Cevap)

Biz burada çok şanslıyız çünkü 7 stajyeriz ve hepimiz çok farklı departmanlardan ve okullardan geliyoruz. Buraya gelmeden önce burada nasıl bir ortam olacağıyla ilgili biraz kaygım vardı çünkü Samsun’da tanıdığım yoktu. Bu yüzden buradaki stajyerlerle iyi anlaşmak yazı güzelleştirebilecek bir şey diyebilirim. Biz stajyerlerle çok iç içeyiz. Beraber çalışıyoruz, beraber takılıyoruz ve günün sonunda da beraber oluyoruz. Bu bir zorunluluk gibi değil çünkü biz birbirimizle vakit geçirmekten keyif alıyoruz. Tabii ki bu biraz şans meselesi, böyle de denk gelmeyebilir ama buradaki insanlar stajyerlerin beraber takılması için onlara ortak projeler vererek destekliyorlar. Bu yüzden her şey güzel gidiyor.

BAT Experience Proje Stajyerleri arasında nasıl bir iletişim var? (2 Cevap)

Samsun’a kimsem yokmuş gibi gitmeye çok hazırlıklıydım ama daha gittiğim gün Whatsapp grubundan “Kahvaltı yapalım mı?” ya da “Akşam ne yapıyoruz?” gibi mesajları gördüğümde kimsesiz olmadığımı ve herkesin beni karşılamaya hazır olduğunu fark ettim. 10 kişilik bir stajyer grubu var ve birşey yapmak istediğinizde illa ki birisi dahil oluyor. Birbirimize çocukluk arkadaşı gibi yakınız ve olabildiğince birbirimizle vakit geçirmeye çalışıyoruz. Samsun’da bireysel ve grup projelerimiz var. Bu grup projeleri dearamızdaki iletişimi daha da güçlendirdi. Zaten birbiriyle vakit geçirmeye ve sevmeyemeyilli bir gruptuk ve grup projeleri sayesinde aramızdaki bağ git gide güçlendi.

BAT Experience Proje Stajyeri olarak BAT Samsun Fabrikasındaki çalışma ortamını anlatır mısınız? (2 Cevap)

BAT Journey’e internetteki kariyer sayfalarını gezerken denk geldim. Başvurduktan sonra bir günlüğüne Samsun’u ve Samsun fabrikayı ziyaret etmek üzere davet edildik ve güne kahvaltıyla başladık. Kahvaltıda bize Liderlik Ekibi de eşlik etti ve gün boyunca bizimle vakit geçirdiler. Bu etkinliğin belki de en önemli yanı etkinlik süresince Liderlik Ekibiyle ve diğer katılımcılarla birlikte yaptığımız networking imkanıydı. Günün devamında BAT Samsun fabrikasını daha yakından tanıyabileceğimiz bazı vaka çalışmaları, oyunlar ve etkinlikler düzenlendi. Bu süreçte bize BAT’deki iş imkanlarından bahsedildi ve şirket kültürünü görüp fabrika alanını gezmiş olduk. Günün sonunda da Atakumsahiline gittik ve gün batımında kahve içerek Samsunlu birinin günü nasıl noktaladığını gördük.

BAT Experience Staj Programı mülakatlarında neler soruluyor? (1 Cevap)

Öncelikle CV’nin üzerinden geçilerek CV ile alakalı sorular soruluyor. Daha sonra adayın motivasyonunu, işe olan ilgisini ve iş bilgisini ölçmeye yönelik sorular sorularak adayın BAT’ye olan uygunluğu değerlendiriliyor. Ardından İngilizce mülakata geçilerek adayın İngilizce bilgisi ölçülüyor.

BAT Experience Mühendislik Proje Stajyeri olarak bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Sabah şirkete gelince Proje Menajeri arkadaşımla fabrika gezisine çıkarak makineleri inceliyorum ve önceki gece ne gibi sıkıntıların çıktığını gözlemliyorum. Ardından üretim müdürleri ve üretim hattında çalışan arkadaşlarla DDS adı verdiğimiz ve önceki gece oluşan sorunları incelediğimiz toplantılar yapıyoruz. Toplantıda bu sorunları nasıl çözebileceğimizi ve üretimin verimini arttırmak için neler yapabileceğimizi tartışıyoruz. Daha sonra ben ofise geri dönüp kendi projem üzerinde çalışmaya devam ediyorum ama sürekli olarak sahaya gidip geliyorum. Benim departmanım Üretim bölümüyle daha iç içe bir bölüm olduğu için üretim hattını fazlaca inceleme şansı bulabiliyorum. Ayrıca diğer departmanlara da oldukça işimiz düşüyor. Projenin içinde Finans ve İnsan Kaynakları olduğu için her bölümle iletişim halindeyiz. Bu şekilde diğer bölümleri de tanıma ve oradaki insanlarla network oluşturma şansım oluyor.