Cevaplar 5

Filtrele:Sırala:

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (10 Cevap)

Çalışma alanları çeşitlilik gösteren ve kendilerine duyulan ihtiyaç artan gün geçtikçe artan fzyoterapistler nöroloji, kardiyoloji, göğüs hastalıkları, pediatri, hidroklimatoloji, fziksel tıp, romatoloji, ortopedi ve travmatoloji, el cerrahisi, göğüs-kalp-damar cerrahisi, genel cerrahi ve nöroşirurji bilim dallarında hizmet vermektedir. Bunların yanı sıra kadın sağlığı, yanık üniteleri, evde bakım hizmetleri, sporcu sağlığı ve halk sağlığı gibi alanlarda da hizmet vermektedir. Günümüzde fzyoterapistin rolü giderek daha önemli hale gelmekte ve fzyoterapistlere duyulan ihtiyaç artmaktadır.
Fizyoterapistler üniversitelerin ilgili bölümleri, devlet, özel ve üniversite hastaneleri, rehabilitasyon merkezleri, özel klinikler, spor kulüpleri, endüstri sanayi tesisleri, halk sağlığı üniteleri, ev rehabilitasyonu, evde bakım merkezleri, sağlıklı ve engellilerin spor ve rekreasyonel aktivitelerinin uygulanması, okullar, rehabilitasyon merkezleri, huzurevi ve bakım evleri, termal oteller, belediyeler, engelli okulları ve birinci basamak sağlık hizmetlerinde çalışabilirler.

Neden İstanbul Medipol Üniversitesi? (6 Cevap)

Benim Hacettepe Üniversitesi hariç bütün üniversitelerde fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü oluyordu.Fakat ben İstanbul Medipol Üniversitesini tercih ettim. Sağlık temalı bir üniversite olarak mega hastaneler kompleksine sahip olması ve kaliteli hoca kadrosunun olması en önemlisi Prof.Dr.Candan Algün ün Medipol Üniversitesinde olması