Cevaplar 15

Yükleniyor...
968 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Birçok sebebi var ama ilk olarak çalıştığım alan motive ediyor. İnsan Kaynakları’nda elinizde sihirli bir değnekle insanları mutlu etmek için araçlar üretiyorsunuz. Bu da beni çok mutlu kılıyor. Bunu ortaya koymak için de isteklilik ve yaratıcılığı destekleyen giderlerle bu mutluluğu yaymak adına birçok imkan sunuluyor, bunun bir parçası olmak da beni çok mutlu ediyorçünkü çalışan mutluluğunu kendine motto olarak belirlemiş bir şirkette çalışıyorum.

Burada çok fazla etkinliğimiz var. Mesela bizde spor şenlikleri hiç bitmez. TürkTraktör Spor Şenliği, Koç Spor Şenliği, sosyal kulüplerimiz, bir aile olarak hep birlikte yapabildiğimiz etkinliklerimiz var. Bunlar hem içerideki arkadaşlığı arttırıyor hem de bir aile ortamı sağlıyor. Yeter ki çalışan kendini ortaya koymak istesin, biz gerekli değişim ve gelişim imkanlarını sınırsız bir şekilde onlarınönlerine sunuyoruz. Bu yüzden olay sadece istemekle ve hayal etmekle alakalı. Bunu görmek ve bunun bir parçası olmak çok keyifli. Öte taraftan çok büyük bir ailenin parçasıyız, Koç Grubu’nda çalışıyoruz. Bulunduğumuz sektör ve hizmet ettiğimiz alanla benim değerlerim çok örtüşüyor. Bu yüzden çok motive bir şekilde çalışıyorum.

 

12,201 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu mülakatta biraz birbirimizi tanımaya çalışıyoruz. Daha çok adayın kendisini nasıl tanımladığını, bu zamana kadar neler yaptığını, hayatın ona neler getirdiğini, hedeflerinin ve beklentilerinin ne olduğunu, kendisini nasıl mutlu hissedeceğini, hayalini kurduğu çalışma ortamının nasıl olduğunu, nasıl potansiyelini ortaya geçirip güçlü taraflarını kullanacağını anlatmasını bekliyoruz. Bu çok kıymetli bir şey çünkü her insan biricik ve eşsiz. Herkesin cebinde çok kıymetli, birbirinden benzersiz, eşsiz yetenekler ve yetkinlikler var. Eğer kişi güçlü taraflarıyla bu potansiyeli ortaya çıkarabiliyorsa fark yaratarak ilerleyebiliyor. Eğer bunu yapamıyorsa kariyerine yön verdiği noktada bunun farkına varmasını sağlamamız gerekiyor çünkü mülakatlarda bunun gibi sosyal sorumluluklarımız var. Özellikle yeni mezun mülakatlarında onların ne yapmak istediği, amacının ve hayalinin ne olduğu, bundan sonra ne yaparsa kendisini var olmuş olarak hissedeceği, bu amaca ulaşmak için neleri ortaya koyduğu gibi şeyler bizim için belirleyici oluyor.

880 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yeni mezunlar için işe alım sürecinde ilan çıktığımız mecralardan başvuru yapıyorlar. Biz her işin gerekliliklerini oraya yazdığımız için o gerekliliklerle örtüşebilecek kişilerin başvurmalarını bekliyoruz çünkü o yeterliliği sağlamadıkları zaman başvuruları önümüze düşmediği için gereksiz yere kendilerini demotive etmiş oluyorlar. Dolayısıyla kendi becerileriyle örtüştüğünü düşündükleri ilanlara başvursunlar.

Biz bir ön elemeden sonra ilgili arkadaşlarla mülakat sürecini gerçekleştiriyoruz. Burada yeni mezunların neyde mutlu olacaklarını bilerek gelmeleri onlara çok ciddi bir avantaj sağlıyor çünkü burada birçok alan var. Bu yüzden ne yaparak hayatınızı devam ettireceğiniz, hangi konuda katma değer sağlayacağınız ve nelerin sizi mutlu edeceğinin cevabını veren biriyseniz zaten sonuç odaklı olduğunuz için iş hayatında da mutlu oluyorsunuz ve hayal kırıklığı daha az oluyor. Dolayısıyla işe gelmeden önce kuvvetli taraflarınızın ve sizi mutlu eden şeylerin ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Mülakatta karşılıklı bir sorgu ve anlama süreci olduğu için daha doğru karar verebiliyorsunuz.

Bunun ardından biz adaylara alternatifleri sunuyoruz ve teknik mülakata geçerek işin biraz daha derinine iniyoruz. Bu noktadan sonra adayımızın hem CV uygunluğu hem de teknik olarak o işte var olma beklentisi varsa onay görüşmeleri ve prosedür süreçleri devreye giriyor. Aslında hepsindeki temel kriter; ilk mülakatta ne için burada olduğunuzu, ne yaparsanız mutlu olacağınızı, firmadan ne beklediğinizi ve firmaya ne katacağınızı bilmenizdir.

570 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Temelde bu işi istediğine dair istekliliği görmek çok kritik çünkü yeni mezun adaylarımız karşımıza bir mezuniyetle geliyor. Bu yüzden biz istekliliğe ve meraka bakıyoruz. Bu ikisi olduğu zaman aday hangi rolde olursa olsun o rolün gerekliliklerini yerine getiriyor ve çok başarılı bir çalışan oluyor. Biz de istek ve meraklılık olduğu müddetçe gerekli desteği şirket olarak ortaya koyuyoruz.

 

543 görüntülenme
·
Transkripti Göster

TürkTraktör yeni mezunlara kapısını sonuna kadar açan firmalardan bir tanesi. İstihdam etmenin yanında gelişim fırsatları anlamında da ciddi imkanlarsunuyor. Burada tek amacımız; istekli ve verimli bir şekilde bir şeyler yaratmak için ilgili motivasyona sahip adayları kendimize çekmektir. Dolayısıyla fonksiyon ayrımı yapmaksızın her bölümde yeni mezun arkadaşlara ihtiyacımız var ve bu noktada hiçbir sınırımız yok.