İktisat bölümünün alanı geniştir bu yüzden tam olarak şu işi yapar demek zor. Aslında iktisatçılar direk olarak muhasebeci ya da bankacı olarak görülür ama bir iktisatçı aynı zamanda işletmenin bütün departmanlarında çalışabilir kamu alanında da çalışabilir bu kişinin kendinin hangi alanda uzmanlaşmak istemesine bağlı.
Yurtlarla ilgili pek bir bilgim yok çünkü kendi evimde yaşıyorum. Ancak bildiğim kadarıyla Göztepe kampüsünün içinde kiz yurdu bulunmakta. Kampüs çevresinde ise özel yurtlar var.
Yine aynı dereceyi yapmış olsaydım yine aynı bölüm ve üniversiteyi tercih edebilirdim. Tekrar şansım olsa psikolojiyi denerdim
İkisi beraber olmalı. Her üniversitenin her bölümü iyi değil. Her bölüm her üniversitede iyi değil
Erasmus programı çok güçlü. Bölümlere göre anlaşmalı üniversitelerin sayısı değişiyor, fakat yine de erasmus anlaşmaları olarak en iyiler arasında. Benim bölümümde 32 farkli üniversite ile anlaşma vardı. 2014-2015 bahar döneminde İtalya'da eğitim gördüm okulum sayesinde. Çok memnun kaldım. İmkanlar bol
Eğer eviniz ya da yurdunuz okula yakın değilse ulaşımınız trafik inanılmaz yoğun olduğu için sıkıntı
Açıkçası geleceğim için henüz kesin karar verememiştim ve bölümüm TM'di. Alanı geniş olan bir bölüm istiyordum bunun için de az seçenek vardı önümde. En ağır basanı iktisat olduğu için tercih ettim.
Özgür bir öğrenci için eğlencenin baş şehri :)
Gelecekteki kariyeriniz için okulun klüplerine katılın ve aktif olun. Erasmus-Mevlana gibi yurtdışı eğitim imkanlarından yararlanmaya çalışın. Okulun kütüphanesi oldukça büyük ve kaynak açısından zenginir bu fırsatı kaçırmayın! :)
Fakültelerin ayrı kampüslerde olması nedeniyle imkanlar kısıtlıdır. Her kampüste yeterince geniş alan ve aktivite imkanı yok
Öğretim üyeleri ve erasmus imkanları
Marmara Üniversitesi Türkiye'nin belli başlı iyi devlet üniversitelerinden biridir ve gerek köklü geçmişi gerek eğitimiyle benim tercihim olmuştur. Erasmus imkanları da benim için önemli bir kriterdi.