Cevaplar 14

Yükleniyor...
1,490 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kesinlikle öneririm. Bence insanlar dünyanın her yerinde bu deneyimi tatmalı. Çok kolay bir süreç olmayabilir çünkü ilk baştan kendi ülkenizden, sahip olduğunuz değerlerden veya çevrenizden uzaklaşabiliyorsunuz. Bu gibi zorlukların yanında farklı kültürlerle çalışmanın, farklı çevreyle beraber hareket etmenin size farklı bir vizyon kattığını görüyorsunuz. Bence bu hem ilerideki iş hayatınızda hem de özel yaşamınızda fayda sağlayacaktır.

869 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz Penti’de pazar lideri olarak biliniyoruz ve çok geniş ürün çeşitliliğine sahibiz. Bu sezon Mayo-Bikini kategorisinde yaklaşık 600 kadar ürünümüz vardı. Bunun dışında Plaj’ın giyim ve aksesuar grupları da var. Plaj sadece 3-4 aylık bir sezonmuş gibi görünse de biz 1 sene boyunca iş süreçlerini gerçekleştiriyoruz çünkü biz koleksiyon oluşturulmasından tasarımına, üretim aşamasından mağazalarda konumlandırılmasına ve kaç adet gideceğine kadar her bir detay için çalışıyoruz. Biz bir sezonu yürütürken bir sonraki sezona da çalışmış oluyoruz ve sezonun satışlarını değerlendirip onun performansını görüyoruz. Bu da bir sonraki koleksiyon için referans almamızı ve buna göre mağazalardan, müşterilerden gelen geri bildirimler doğrultusunda bizi yönlendirmemizi ve önümüzdeki sezon koleksiyonunu hazırlamamızı sağlıyor.

785 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Burada okumanın en güzel yanı; profesörlerin eş zamanlı olarak Amerika’daki büyük şirketlerde yönetici olmasıydı. Onlardan öğrendiğim çok şey oldu. Onların hem geçmişte o hem de o süreçte yürüttükleri projeler hakkında bilgi sahibi oldum ve o süreçlerden nasıl geçtiklerini, ne gibi zorluklar veya avantajlar olduğunu öğrendim. Aynı zamanda New York gibi kozmopolit bir şehirde yaşamanın, çok farklı çevreden ve kültürden öğrencilerle çalışmanın bana çok büyük katkısı oldu.

12,348 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunları çok geniş iş olanaklarına sahip. Eğer Uluslararası İlişkiler mezunuysanız Dışişleri Bakanlığı, devlet ve kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, özellikle yabancı ülkelerdeki araştırma enstitüleri ve özel sektörlerde çalışabilirsiniz. Bunun dışında kariyerinize akademik anlamda devam etmek istiyorsanız öğretim üyesi de olabilirsiniz.

2,680 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olmak farklı ülkeleri tanımamı, o ülkelerin politika ve siyaset işleyişini anlamamı sağladı. Bu da genel kültürümün artmasının yanında analitik ve eleştirel yönümün teşvik olmasını sağladı.