Cevaplar 5

1,898 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Hacettepe Üniversitesi’nde okuyorum ama Hacettepe Üniversitesi’nden Philip Morris’e pek fazla gelen olmuyor çünkü kabul alamayacaklarını düşünerek başvuru yapmıyorlar. Bence böyle düşünmeye hiç gerek yok. Ben de burada başka bir öğrenci gibi aynı muameleyi gördüm ve tamamen yetkinliklerim üzerinden değerlendirildim. Bu yüzden herkes başvuru yapabilir.

2,164 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim buraya gelmemdeki en önemli ve en çok teşvik eden etkendi çünkü iki farklı departmanda staj yapma olasılığı var. Bir departmanı beğenmediğiniz ama şirketi sevdiğiniz takdirde farklı bir departmanı görme şansı veriyor ya da aklınızda kalan başka bir departmanı da deneyimleyebiliyorsunuz. Bu yüzden öğrencilere sunulan çok güzel bir imkan diye düşünüyorum.

8,938 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Staj programımıza her sene oldukça büyük sayıda başvuru alıyoruz. Bu sebeple bir takım online test süreçleri ve assessment günleri yapılıyor. Assessment günlerinde adaylara çok farklı vakalar üzerinde çalışma fırsatı sunuyoruz ve günün sonunda staj yerlerine karar veriyoruz. Uzun soluklu ama keyifli bir süreç oluyor.

374 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Philip Morris'te kendiniz olabilirsiniz çünkü burada belirli bir kalıba uymak zorunda değilsiniz. Ben şirkete girdiğim zaman saçlarım uzundu. Aynı zamanda başka bir şirketle de mülakat sürecim vardı ve son mülakatta bana saçlarımı kesmemi söylediler, ben de o sırada kesme gafletinde bulundum. Philip Morris'teki mülakat süreçlerimde hep uzun saçlı olduğum için tekrar gittiğimde beni tanıyamadılar. Dolayısıyla şirketin çok çeşitli insanlarla çalışan, dış görünüşe önem vermeyen, sayenizde bir kültür oluşturan bir yer olduğunu söyleyebilirim. Bunun dışında burada arkadaşlık çok önemli. Çok yoğun toplantılar sonrasında Playstation odasında Fifa oynayıp kafa dağıtan bir ekibiz. Birbirimizle yakın çalışıyoruz ve birlikte olmaktan çok memnunuz. Zor günümüzde arkadaşlarımızın yanımızda olacağını bilmek de çok güzel. Dolayısıyla şirket size verdiği değeri hissettiriyor ve yetenek yönetimine önem veriyor. Siz ilerlemeyi düşünüp gereken performansı sergiliyorsanız değer bulduğunuz yere gelmeniz çok kolay.