Cevaplar 248

Filtrele:Sırala:

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı başvuru ve mülakat süreci nasıl ilerliyor? (9 Cevap)

Staj programımıza her sene oldukça büyük sayıda başvuru alıyoruz. Bu sebeple bir takım online test süreçleri ve assessment günleri yapılıyor. Assessment günlerinde adaylara çok farklı vakalar üzerinde çalışma fırsatı sunuyoruz ve günün sonunda staj yerlerine karar veriyoruz. Uzun soluklu ama keyifli bir süreç oluyor.

İşletme Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (95 Cevap)

İşletme bölümünü ben biraz Endüstri Mühendisliği'ne benzetiyorum çünkü ikisi de birçok farklı departmanda çalışabiliyor ve bunun bir kısıtlaması yok. En önemlisi, stajlarınızı nerelerde yaptığınızdır çünkü stajlarınızı gerçekten farklı alanlarda yapmayı hedefleyip bir alana odaklanabilirsiniz. İyi yerlerde ve çok şey öğrenebileceğiniz stajlar yapmayı amaçlarsanız; İşletme bölümü size çok güzel bir temel oluşturarak birçok alanda uygulayabileceğiniz şeyleri öğretecektir.

CV ve Mülakatlara hazırlık nasıl olmalı? (1 Cevap)

CV'lerde eksik bilgi olmaması ve detaylı bilgiye yer verilmesi çok önemli. Çok uzun olmamalı ama gerekli olan tüm bilgileri de içermeli. Örneğin; bir staj yaptıysanız o süre boyunca bir başarınız varsa onu mutlaka yansıtın çünkü ancak o zaman CV'de fark yaratabilirsiniz. Mülakatlara da bu zamana kadar gerçekleşmiş olan bütün başarılarınızı ve başarısızlıklarınızı düşünerek gelin. Gerçekten güzel ve kuvvetli örnekler verin. Üniversitede yaptığınız projeleri, staj programlarınızı düşünerek mülakatlara hazırlıklı gelin.

İzmir'de çalışmak ve yaşamak nasıl bir deneyim? (4 Cevap)

İzmir; İzmirli olmayanların pek tercih ettiği bir yer değil. Ben de İzmir’de hiçbir bağı olmayan biri olarak İzmir’e yerleşenlerden birisiyim. Philip Morris bu konuda bana öncü oldu. Güvenlik ve sosyal yaşam açısından ailem için de doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. İzmir’in en güzel yanlarından birisi; hafta sonu kaçamakları diye düşünüyorum. Burada iş ve özel hayat dengesini çok güzel bir şekilde yönetip, uygun fırsatları yaratıp, motivasyonunuzu arttırabilirsiniz.

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı size neler kattı? (7 Cevap)

Bu staj programı bana her şeyden önce kurumsal hayatı tanıttı. Bir ofis ortamının ve takımın nasıl olduğunu gösterdi. Ben hem ofiste hem de sahada çalıştım ve böylece her iki tarafı da tanıma imkanı buldum. Ofis ortamını en hareketli ve canlı haliyle görmüş oldum. Dolayısıyla burada olmak size bir takım ruhunu da katıyor ve o takıma ait olduğumu hissediyorsunuz. Size birçok insan yardımcı oluyor ve ortak bir iş ortaya çıkarmak gerçekten motive ediyor. Bunun dışında ben İşletme öğrencisiyim ve çalıştığım departman kendi alanıma uygun olduğu için bana çok fazla pratik sağladı. Böylece okulda öğrendiğim her şeyi pratiğe çevirmiş oldum.