Cevaplar 273

Yükleniyor...
833 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Açıkçası ben de mezun olunca ne yapacağımdan ve hangi departmana uygun olduğumdan pek emin değildim. Bu programı araştırdığımda iki farklı departmanı tanıma olasılığı sağladığını gördüm. Philip Morris’i zaten biliyordum ama özellikle programın içeriği ve iki farklı programı sağlaması beni çok motive etti. Bunun dışında bir önceki yılda katılan arkadaşlarımın da çok olumlu önerileriyle ve anılarıyla karşılaşınca çok isteyerek başvurdum.

466 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben daha önce farklı firmalarda da staj yaptım ama burada insanlar arasında hiçbir şekilde resmi bir iletişim yok. En yaşlısından en gencine kadar insanlar birbirine ismiyle hitap ediyor. Ben burada “Hanım” veya “Bey” gibi hitaplar asla duymadım. Dolayısıyla çalışanlar arasındaki iletişim gerçekten çok iyi. Yöneticiler ve stajyerler arasında da hiçbir iletişim problemi yok çünkü herkes birbiriyle doğal bir şekilde konuştuğu için her şey sohbet tadında ilerliyor. Yöneticiler de stajyerlere iş konusunda çok fazla destek sağlıyor.

343 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlk olarak burada çok gerçekçi bir iş deneyimi kazandım çünkü Philip Morris, stajyerlerine tamamen kendilerine ait olan projeler veriyor ve bunun üzerinde çalışmanızı bekliyor. Dolayısıyla projenin daha sonra da kullanılacağını bilerek çalışıyorsunuz ve belli sorumluluklar alıyorsunuz. Ben burada hem sorumluluklarımı yerine getirme bilinci kazandım hem de bir FMCG firmasında çalışanların neler yaptığını tecrübe etmiş oldum.

223 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Gerçek bir projede çalışmak gerçekten motive ediyor. Philip Morris’te stajyer olduğunuzu pek hissetmiyorsunuz çünkü orada işe girip projenin üstesinden gelmeye çalışan bir çalışan gibisiniz. Bu yüzden sahiplendiğiniz ve kendinize ait hissettiğiniz bir yer ve bu yüzden sabah uykudan kalkıp işe gelmek o kadar da zor olmuyor.

919 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şirket kültürü çok farklı. Çoğu şirkette görebileceğiniz üst-ast ilişkilerinin olmaması ve herkesin birbiriyle samimi olması çok güzel. Bu yüzden de herkesle çok kolay bir şekilde iletişime geçebiliyorsunuz.