Cevaplar 3

Yükleniyor...
20,731 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında her günümüz farklı geçiyor, bu da günün sonunda baktığımızda bizim motivasyonumuzu yüksek tutmamızı, her gün işe şevkle gelmemizi de sağlayan bir durum aslında. Çok farklı denetim çalışmalarında, çok farklı coğrafyalarda bulunabiliyoruz. Örnek vermek gerekirse bizim aslında iş gücümüzün önemli bir bölümü şube denetimlerinde kullanılmakta, şube denetimleri dediğimiz zaman da Türkiye'den yaklaşık bin şubeli bir organizasyondan bahsediyoruz. Bu da gerçekten ciddi bir iş gücü gerektiriyor, mesai gerektiriyor. Bu şube denetimlerimiz İstanbul'da olabileceği gibi İstanbul dışında da karşımıza çıkabiliyor. Bunun yanında bu şube denetimleri yurt dışı şubeler de olabiliyor. Buna örnek olarak Malta'yı veya Lüksemburg'u gösterebiliriz. Daha sonra şube denetimlerinin yanında birim denetimlerimiz ve iştirak denetimlerimiz bulunuyor. Bunlar da yine Türkiye'de veya yurt dışında olabiliyor. Örneğin Türkiye'de Garanti Emeklilik veya yurt dışında Hollanda'da yer alan iştirakimiz buna örnek gösterilebilir. Daha sonra Genel Müdürlükteki Teftiş Kurulu başkanlığımızda faaliyet gösteren çeşitli denetim ekiplerimiz var. Bu ekiplerimiz de yine merkezi denetim ve benzeri merkezden denetim çalışmaları sürdürmektedirler. Bunların ötesinde yine bilgi teknolojileri ekibimizin gerçekleştirdiği IT denetimlerimiz mevcut. Son olarak da aslında özel de bir denetim türü olan soruşturma çalışmalarımızı bu denetim türleri arasında sayabiliriz. Dolayısıyla aslında baktığımızda çok farklı denetim türlerinde, çok farklı coğrafyalarda faaliyet gösterebilmekteyiz. Bu nedenle de aslında Garanti Bankası Teftiş Kurulundaki hiçbir günümüz diğeri gibi olmuyor.

2,544 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Müfettiş Yardımcısı’nın bir günü bulunduğu lokasyona göre değişiyor. Genel müdürlükte, İstanbul’daki şubelerde veya Türkiye’nin her yerinde olabiliyoruz. İstanbul’da ve genel müdürlükte olduğumuz zaman şubeler için hazırlıklarımızı gerçekleştiriyoruz, rapor hazırlıklarına devam ediyoruz veya bir pazartesi günü kendimizi havaalanına giderken bulabiliyoruz çünkü şubelerdeki denetime akşamları kasa alarak başlıyoruz. Bazı günlerimiz günün sonunda, bazı günlerimiz de farklı şehirlerde başlıyor. Dolayısıyla her günümüz farklı geçiyor. Günün başında genelde ekip şeflerimizle beraber neler yapacağımızı planlıyoruz. Ben 7 aylık bir Müfettiş Yardımcısıyım ve bulduğum tespitleri, aklıma takılan işlemleri Ekip Şefime ve kıdemli üyelerime sorup öğreniyorum. Çoğu zaman günümüz günümüzü tutmuyor çünkü lokasyonlarla sürekli devinen bir çalışma biçimi içindeyiz.

1,495 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizim gün boyunca nerede olduğumuz pek belli olmuyor. Şube teftişinde veya genel müdürlükte denetim yapabildiğimiz için bulunduğumuz yerler sürekli değişiyor. Şube teftişinde gün boyunca çalıştıktan sonra şubenin bulunduğu lokale göre gidebileceğimiz tarihi yerleri ve doğal güzellikleri ziyaret ederek, oranın yöresel yemeklerini tadıyoruz.