Cevaplar 3

Yükleniyor...

genel ekseriyet hukuk iktisat siyaset bilimi etrafında giden bir bölüm 4. yılım

İstatistik,ikdisat,maliye,muhasebe,kamu yönetimi,siyaset bilimi,yönetim psikolojisi,hukuk,ekonomi vs dersleri ve bunalrin alt derslerini alıyorsun.Daha bir çok alt ders var

 Temel olarak Yönetim Bilimi, Siyaset Bilimi, Hukuk, Kentleşme, İktisat, Muhasebe Ana bilim dallarının içerikleri işleniyor. Yönetim biliminin bilim oluş sürecinden başlayarak geleneksel yönetim, klasik yönetim, modern yönetim, postmodern yönetim, neoklasik yönetim olarak detaylı bir şekilde eğitim alıyoruz. Karşılaştırmalı Kamu Yönetimi dersleriyle diğer ülkelerin yönetim şekillerini inceleyip adından da anlaşılacağı gibi ülkemizle kıyaslamalar yapıp uygulamasını tartıştığımız derler işleniyor. Bunlar sadece yönetim biliminin küçük bir kısmını oluşturan konular. Ayrıca Siyasi Düşünceler Tarihi, Makro&Mikro İktisat, Genel Muhasebe, Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri ve birçok hukuk dersi (idare, ticaret, medeni hukuk, iş ve sosyal güvenlik...) alınıyor. 

  Yönetim derslerinde yönetimin fonksiyonları öğretilip uygulamaya geçiriliyor. Her bir öğrenci alanı hakkında seçtiği bir konuda makale yazıp sunuyor. Bu şekilde akademik anlamda araştırma yapmayı öğrenirken sunumlarla öz güveni de gelişiyor. 

İlgili Şirketler

Abdi İbrahim
1884 takipçi
Pfizer
1520 takipçi
Koton
2157 takipçi