Hazine ve Yatırım

Hazine ve Yatırım

7 soruya 7 cevap verildi.

Cevaplar 7

Filtrele:Sırala:

Burgan Bank Hazine Bölümü'nde hangi bölüm mezunları çalışabilir? (1 Cevap)

Aramızda İnşaat Mühendisliği’nden Bilgisayar Mühendisliği’ne kadar birçok farklı mühendislik bölümünden mezun arkadaşımız var. Hatta bir tane Uzay Uçak Mühendisimiz bile mevcut ama genellikle insanlar Ekonomi, İşletme, Bankacılık gibi bölümlerden mezun.

Burgan Bank'ta Hazine Bölümü'nde nasıl kariyer fırsatları var? (1 Cevap)

Burgan Bank, butik bir banka olduğu için buranın Hazinesi’nde yetişenlerin diğer Hazinelere göre daha fazla sorumluluğu oluyor. Bu da onları daha donanımlı ve çok yönlü olmalarını ve ileride daha farklı bölümlerde çalışmalarını sağlıyor.

Burgan Bank Hazine Bölümü'nün yapısını anlatır mısınız? (1 Cevap)

Hazine; Hazine Satış, Aktif Pasif Yönetimi ve Sermaye Piyasaları olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Biz Hazine Satış’ta müşterilerimizin işlemlerini yapıyoruz. Aktif Pasif Yönetimi, bankanın likiditesini ve bilançosunu yönetiyor. Sermaye Piyasaları ise finansal piyasalarda alım-satım yaparak kar elde etmeyi amaçlıyor.

Bankacılık sektöründe Hazine Bölümünde çalışmak için nasıl yetkinliklere sahip olmak gerekir? (1 Cevap)

Ekonomi ve piyasalar hakkında bilgili, iletişim becerileri gelişmiş, çok dikkatli ve yeni şeyler öğrenmeye hevesli insanlar Hazine’de çalışabilir. Ayrıca yaptığımız iş yurt dışı finansal piyasalarıyla bağlantılı olduğu için yabancı dil bilmek şart.

Bankacılık sektöründe Hazine'de çalışmanın zor yanları nelerdir? (1 Cevap)

Müşterilerimiz bize güvenip paralarını bankamıza emanet ederken, yöneticilerimiz ve sermayedarlarımız da bizlere güveniyor ve müşterilerimize en iyi hizmeti sağlamak konusunda bize yetki veriyor. İşlemleri hatasız ve en hızlı şekilde gerçekleştirmek bizim sorumluluğumuzda çünkü benim pozisyonumdaki birisinin hata yapması durumunda ya müşteri ya da banka çok yüklü miktarlarda para kaybedebiliyor. Bu yüzden görevimiz; bu işlemleri en dikkatli şekilde yapmaktır.