Cevaplar 11

Yükleniyor...

Kesinlikle bölüm tercihi. Şöyle düşünün üniversite hayatınızın 4-5 yıllık bir yılını kapsayacak ama yapacağınız iş uzun yıllarınızı. Tabiki iş bulma imkanları konusunda üniversite etkisini göz ardı etmek saçmalık olur. Ancak bireysel girişiminiz bu etkiden çok daha önemlidir. Sırf iş bulabilmek için istemediğiniz bir bölümü okumak bence akıllıca bir olay değil.

141 görüntülenme

Zaten araştırarak ve isteyerek gitmiş olduğum inşaat mühendisliği yerini korurdu ve yine inşaat mühendialiği yazardım. Ama üniversite konusunda akademik kadrosu daha iyi olan pamukkale üniversitesi yada süleyman demirel üniversitesini tercih ederdim.

314 görüntülenme

Kampüsün buşunduğu bölgede bulunan çok sayıda yurdun yanı sıra yeni inşa edilmekte olan yurtlarla birlikte çok sayıda seçenekle sizleri karşılar. Bazı yurtlar beklenildiği düzeyde lüks olmasada lüks ve öğencinin her ihtiyacına cevap veren yurtlarda mevcut.

5,169 görüntülenme

Erasmus çerçevesinde her üniversitede bulabileceğiniz yurtdışı imkanlarını afyon kocatepe üniversitesindede bulabilirsiniz.

947 görüntülenme

Üniversite yerleşim ve kampüs bakımından isteklerini karşılayacaktır fakat şehrin bu konuda isteklerini karşılamayacağını söylemek isterim. Bu yüzden şehre çok büyük bir beklentiye kapılarak gelmemelerini öneririm. En önemli konu ise afyonun yerel halkı. İletişim konusunda sıkıntı çekebileceklerinin şimdiden söylemek isterim.

922 görüntülenme