Mersin Üniversitesi

23 soruya 71 cevap verildi.

Cevaplar 71

Yükleniyor...

Şehir olarak güzel evet canın sıkılırsa sahile in, deniz havası yeter. Öğrenci mekanları da güzel kesinlikle hoş vakit geçirebilirsiniz. Ama üniversitesi gereksiz zor. Sadece tıp için değil duyduğumuz kadarıyla her bölüm zor. Rica ederim, Mersin Tıp yazmayın. Tamam Tıp yazın istiyorsanız çok istemen lazım orası da ayrı ama kadavramız çok diye Mersine geleceksen gelme kardeşim, boşa sene, emek ve güç kaybedersin. Psikolojinizi bozmaya meyilli bir bölüm zaten Tıp ki bir de bizim hocaların bazıları hariç acayip derecede zorluyorlar. E doktor olacaksın, diyenler vardır. Diğer şehirdekiler ne olacak doktor kalfası mı? Onlar da doktor olacak 3.sınıfta sınıfın üçte 1i kalan başka bir fakülte daha söyleyin, susarım. Ayrıca geçtiğimiz o 3 seneden ne kaldı şimdi aklımda? Ne öğreniyorsanız klinikte 4-5te görüyorsunuz. Ki 4te pediatri başta olmak üzere yine çok fazla bırakılıyoruz stajlarda. Acilleri öğretmelerini yeğlerdim sadece, çünkü diğerleri zaten uçuyor ve asistan değiliz biz öğrenciyiz bunu unutuyor bazı hocalarımız diyelim. Onların yanında çok iyi olanlar da var bize karşı elbette pediatride de var. Sonuç olarak bu sene değiştirebilme hakkı verselerdi bana da İstanbulda diş bile okumayı tercih edebilirdim, gerçekten yoruldum daha 4.sınıftan. Az önce dediğimi de araştırıp yapma potansiyelim de var :D Kısacası Mersin Tıp yazmayın, birçoğu kaçıyor bizdekilerin de mesela Maraşa Kocaeline. Oraları yazın, aklınızı kullanın. Yok illa ben Mersin Tıp istiyorum diyen varsa da bana ulaşabilir, yardımcı olurum dersler, notlar vs vs. Yolunuz açık olsun gençler :)

13,763 görüntülenme

Türkiyenin en büyük yurtlarından birisidir.İmkanı çok iyidir.Spor salonu ,3 kişilik bazen 2 kişilik odalarda kalınıyor tabi genelde yüksek lisans öğrencileri ve tıp öğrencilerini tercih ediyorlar onun haricindede kalınabiliyor.Odalar ferah temiz ve sessizdir.Halk eğitim kursları yurdun içinde bulunmaktadır.bir sürü kursa gidebilirsiniz.Ayrıca konum olarak güzel yerdedir.karşı tarafı portakal bahçesi bulunur.yanı sıra cafelerde vardır.

10,083 görüntülenme

okulun güzel kampüsüne aldanmadan gelip laboratuar derslikler dersler ve hocaları görüp öyle karar vermeleri.ayrıca öğrenci açısından zevkli bir şehir ama üni de öğrenci toplulukları pek aktif değil.

9,737 görüntülenme

Evet, genel olarak düşündüğüm zaman üniversitemi seviyorum ve çok özledim şimdiden.

8,755 görüntülenme