Cevaplar 1

Yükleniyor...

Arkadaşlar merhaba. Ben Barış Ateş 2016-2017 EESTEC LC Ankara Yönetim Kurulu Başkanıyım. Size bu yıl içerisinde üstlendiğim görevlerimden bahsedeyim.

İlk ve en önemli olarak şunu belirtmeliyim ki topluluğumuz Ankara'daki bütün üniversitelerden ve bütün bölümlerden öğrencilere açık bir topluluktur. EESTEC LC Ankara 10 yıl önce kurulmuş ve ağırlıklı üye sayısı ODTÜ'den elde edilerek bu günlere kadar gelmiştir. Benim bu topluluğun başkanı olarak başlıca görevlerimden birisi bu topluluğun ODTÜ dışında diğer üniversite öğrencilerine de ulaşmasını sağlamak ve aynı imkanlara sahip olduklarını belirtmektir. Diğer üniversitelere ulaşmak için TOBB, Çankaya, Bilkent ve Gazi üniversitelerinde tanışma toplantıları ve stantlar açarak kendimizi tanıtmaya çalışıyor ve daha diğer üniversitelerle de bu ağı genişletmeye çalışıyoruz.

Topluluğumuzun genel amacı, 32 ülkede 58 farklı şehirde olan diğer komitelerle iletişim halinde olup uluslararası düzeyde etkinlikler düzenlemek ve düzenledikleri etkinliklere katılım sağlamaktır. Çoğu kişinin tahmininden farklı olarak, topluluğumuzda etkinliğe gitme önceliği her zaman yeni üyeye aittir ve yeni üyelerin hevesi bizim için çok önemlidir. Yani daha önce etkinliğe gitmemiş üyelerimiz, gitmiş üyelerimizden fazla gitme hakkına sahiptir. Kaba taslak bir sıralama yapmamız gerekirse etkinliğe gitmemiş yeni üye > etkinliğe gitmemiş eski üye > etkinliğe gitmiş yeni üye > etkinliğe gitmiş eski üye > koordinatörler > yönetim kurulu üyeleri olarak sıralayabiliriz. Gördüğünüz gibi başkan olmak etkinliğe gitmemde pek yardımcı olmuyor.

Başkan olarak aynı zamanda görevlerimden birisi de genel işleyişi idare etmektir. Board(Yönetim Kurulu) üyelerimizin ve koordinatörlerimizin çalışmalarını kontrol etmek, gerekli yerlerde yardım etmek, toplantıları yürütmek ve mali tabloları sayman ile hazırlamak da diğer görevlerim.

Herhangi bir sorunuz olursa çekinmeden bize sorabilirsiniz.

294 görüntülenme