Cevaplar 3

Yükleniyor...

4 maddede özetleyecek olursam:
1-)Galatasaray Üniversitesi milletlerarası anlaşmayla kurulmuş ilk devlet üniversitesidir. Eğitim dilinin Fransızca olmasının yanı sıra öğrencilerine ileri seviyede İngilizce öğrenme şansı tanınmaktadır. İngilizce ve Fransızca(B2) dillerinde belirli yetkinliğe sahip olan öğrencilere ise üçüncü bir yabancı dil(İspanyolca, Almanca) öğrenme imkanı tanınır.
2-)Güçlü akademik kadrosuyla Türkiye’de en prestijli üniversitelerden bir tanesidir. Diğer üniversitelere oranla öğrenci popülasyonu azdır. Mezun öğrencilerin iş bulma imkanları oldukça yüksektir.
3-)Öğrenci Değişim Programları’nda 100’ü aşkın yükseköğretim kurumuyla işbirliği içinde olan Galatasaray Üniversitesi, Türkiye’nin en yüksek öğrenci değişim oranına sahip üniversitedir.
4-)Üniversite ayrıca İstanbul boğazının kıyısında samimi, keyifli bir kampüs hayatı ve öğrenci kulüpleriyle akademik ve sosyal etkinlik olanakları sağlamaktadır.

1,188 görüntülenme
1

Öncelikle eğitim kalitesi , Türkiye'de ve dünyada bir marka oluşu diyebilirim. Benim için eğitim kadar önemli diğer unsurlar ise; sıcakkanlı mükemmel insanları ve kampüsünün İstanbul'un belki de en güzel yerinde olması.

4,301 görüntülenme

Hayatınıza üniversitedeyken yön verebileceğiniz bir bölüm. Temel amacı ise optimizasyon yani minumum enerji/para maksimum verim. Mezun olunca her sektör ve her departmanda çalışabilirsiniz. Endüstri Mühendisliği bölümü size satış, pazarlama, lojistik, tedarik zinciri, yöneylem, ekonomi, üretim dahil pek çok dersi kapsayan geniş bir eğitim imkanı sunuyor. Eğer çok yönlü bir insansanız bu bölüm tam size göre.

1,058 görüntülenme
1