Cevaplar 17

Sırala:
Memleketime yakınlığı,istediğim bölümün bu şehirde olması ve eğitiminin çok iyi olmasından dolayı Gaziantep Üniversitesi :)
Doğudaki birçok il arasında daha yaşanabilir bir şehir Gaziantep. Sanayisinin gelişmişliği öğrencileri pek etkilemiş sayılmaz. Fakat her şeye rağmen parlayan yıldız sözünü de gerçekleştirmeye çalışan yenilikleri ve etkinlikleri mevcut bir üniversite Gaziantep Üniversitesi.
Aslında seçilmeyecek bir üniversite şehirden dolayı fakat mühendislikleri özellikle makina ve elektrik elektronik baya iyimiş sahsen makina cı olmayacak olsam gelmezdim unutmadan bizim üniversite odtü nün kampüsüymüş eskiden 1973 yılında makine mühendisliğini açmış odtü antepe ve halada hocalarımız ve sistem odtü yle aynı ve anlayacağınız üzere baya zor özellikle mühendisliklerde makina yı 5 yılda bitirenin rektör alnından öpüyor umarım bilgilerim sizlere faydalı olmuştur...
İmkanlar dahilinde gidebileceğim en iyi üniversiteydi.
Odtülü hocalar ingilizce eğitim ve gelecekle ilgili planlarıma en uygun üniversite olduğu için tercih ettim
türkiye'nin en iyi 10 üni sinden biri hem yaşadığım şehir hemde başarıya gitmek için en doğru basamak
İngilizce olduğu için ve puanım bu üniversiteye denk geldiğini için.
Gaziantepte sanayinin gelişmiş olması ve Üniversitenin Sanayi ile iş birliği için de olması bence avantaj.Büyük şehirlerde olduğu gibi trafik yoğunluğunun fazla yaşanmaması, yaşadığım şehir olmasından dolayı tercih ettim.
Eğitiminin çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum (işletme bölümü ).
Aslında burası benim son tercihimdi . Bir bakıma istemeyerek geldim diyebilirim ama gelmeden önce burada önceden ODTÜ'nün eğitim vermesi ODTÜ'den kopmuş ve ingilizce eğitim vermesi burayı tercih etmemin başlıca nedenlerinden . Ayrıca kendi yaşadığım şehirede yakın olması ...
Maalesef YGS-LYS'ye çalışmadığım için puanımla gelebileceğim en iyi üniversite olduğu için. 3. Sınıfım ve hala pişmanım ..