Okulun kendine ait bir yurdu bulunmakta ancak yurda girebilmesi oldukça zor. Bunun yanı sıra KYK yurtları ve özel yurtlar da var elbette.
Kampüslerin dağınık olması başlıca bir sorun aslında. Bunun dışında bulunduğu ilçeyi (Buca) kalkındırması anlamında bir beklentiye sahip ancak bunun için yeterli imkan tanındığı söylenemez. Okulda sosyal anlamda yapabileceğiniz şeyler kısıtlı.
Kesinlikle eğitimi. Hocalarımız işinin ehli ve son derece iyi insanlar. Genel anlamda öğrenci odaklı düşünebilen bir okul.
Dokuz Eylül, Türkiye'nin köklü ve 'en iyiler' kavramına giren bir üniversite. Eğitim anlamında oldukça başarılı ve size unutamayacağınız deneyimler yaşatabilir.
Psikoloji bölümü öncelikle kendinizi daha sonra ise çevrenizdeki insanları daha iyi anlamak için size yardımcı olabilecek en güzel bölümdür aslında. Bölümü seçerken ders odaklı seçmekten ziyade kendimi en iyi şekilde geliştirebileceğim ve insanlara yardım edebileceğim bir alan seçmem gerektiğini düşünmüştüm. Eğer insanoğlunu çözmek, anlamak ve geliştirmek istiyorsanız psikoloji tam olarak doğru tercihinizdir.
Sosyal yaşantının renkli ve çok fazla olanaklı olması bazen sizi olduğunuz veya olmak istediğiniz insandan uzaklaştırabilir. Eğlenmek ve tamamen sapmak arasında ince bir çizginiz vardır ve eğer yolunuzu kaybederseniz sonuçları canınızı sıkabilir.
İzmir... Havasından mıdır suyundan mıdır bilinmez ama İzmir yaşanabilecek en güzel yerlerden birisi doğrusu. Gerek sosyal yaşantısı, gerek tarihi, gerekse insanları ile ülkemizde her zaman bir çok anlamda önde giden bir yer. Ulaşım koşulları son derece başarılı, şehirde yaşaması da bir o kadar ucuzdur. Yardımseverlik, hoşgörü, saygı ve güzel birçok özelliğin tek bir yerde buluşmasına en güzel örnektir İzmir. Öğrencilere karşı insanlarının tutumu her zaman naziktir ve iyi ya da kötü ne yaşarsanız yaşayın her zaman bir çözüm yolunu bulabileceğiniz bir yerdir İzmir.