Cevaplar 14

Filtrele:Sırala:

Öncelikli olarak bölüm tercihi mi, yoksa üniversite tercihi mi yapmalıyım? (530 Cevap)

Öncelikle olarak bölümüzü seçmelisiniz, ne yapacağınız, nasıl mutlu olacağınızı, hangi meslek beni tanımlıyoru bilmelisiniz. Ve ikinci önerim ise; il dışıda olsa Devlet Üniversitenizi seçmelisiniz. Bunu neden dediğimi maddi olarak bile anlarsınız.

Kocaeli şehrinde öğrenci olmanın eksileri nelerdir? (16 Cevap)

Yüksek rakıma kurulu bir okul olduğu için Kış oldukça soğuk geçer, okulda rehin bile kalabilirsiniz. Ama Kış'ı sevenler için güzel eğlence çıkar. Ve en önemli konu geçme notu 65'tir.

Kocaeli şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir? (20 Cevap)

Konumu dolayısı ile Marmara Bölgesi'nin her yerine ulaşımın kolay oluşu, özellikle İstanbul'a. İzmit her türlü teknik imkana sahiptir. Ama mevcut Umuttepe Yerleşkesi merkeze biraz uzaktır. Bu biraz şikayet konusudur.

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (8 Cevap)

Medya ve İletişim sektöründe çeşitli alanlarda görev alabilir. Kişinin kendini geliştirmesi bolca çalışması ile alakalıdır. Sürekli devinim halinde olan bir alan, sektördür. Entegre olmanız gerekir. Görüntü veya Sanat Yönetmenliği, Kameramanlık, Fotoğrafçılık, Sinema ve Dizi yapımlarında makyözlük, ışık şefliği, montaj ve kurgu alanında çalışma imkanları, açıkçası sinema ve dizi alanında her türlü iş. Radyoculuk branşında ilerleyebilirsiniz; prodüksiyon, program yayıncılığı, müzik direktörlüğü, haber birimi gibi. Muhabirlik, spkerlik gibi geniş kola sahiptir. Büyük şirketlerde bulunan iletişim ve medya direktörlüğü yapabilirsiniz.