Bilgisayar alanında olanların iş sıkıntısı gibi bir durum söz konusu değildir. Tabii kendinizi geliştirmeniz çok önemlidir. İşe 1000 lira maaş ile de başlayabilirsiniz, 3000-4000 lira ile de işe bulabilirsiniz.

Ayrıntılar için: http://csc.deu.edu.tr/alanlar.php
Bir çok şehire göre çok daha gelişmiş (imkanlar açısından) ve yine bir çok büyük şehirlere göre daha uygun fiyatlara yaşana bilinir.
Dünya hızla bilişim dünyası olmaya doğru gitmektedir. Bununla birlikte hayatın içindeki bir çok fonksiyonu artık bilgisayar ile gerçekleştiriyoruz. İletişim, alışveriş, eğlence, araştırma gibi başlıca şeyler bilgisayar başında yaptığımız işlemlerdir. Hem bu saydığım nedenlerden dolayı hem de bu teknolojilerin kullanıcı olmak yerine, teknolojileri yaratan kişiler arasında olmak istiyorum.
İzmir'deki en köklü devlet üniversitelerinden biridir. Özelikle Fen ve Mühendislik alanında iyi bir eğitim vermektedir. Ayrıca Türkiye genelindeki seçkin üniversitelerden biridir. Birçok bilimsel ve sosyal alanlarda kendinizi geliştirebilecek imkanlar sunmaktadır.
Bölümüm Tınaztepe yerleşkesinde yer almaktadır. Bu yerleşke çok büyük ve bir çok eksiği bulunmaktadır. Eksikler daha çok sosyal anlamdadır. Fakat gelişmeler de oluyor, zamanla güzelleşecek gibi.
Sadece, gelişmeye açık bir üniversitede olduğu için kişisel imkanlarım daha fazla oluyor. Bazı şeyleri talep edip gerçekleştire biliyoruz. Yerleşmiş bir üniversitede bunları yapmak daha zordur.