Cevaplar 10

Yükleniyor...
1,225 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İş Geliştirme’nin temelinde belli başlı proje yönetimleri yapıyoruz. Kullandığımız sistemlerin, mobil uygulamamızın ya da web sitemizin geliştirilmesi için sürekli yeni sistemler ve dünyadaki trendler aklımıza geliyor. Bu trendlerin hepsini ayrı bir iyileştirme olarak görüyoruz ve bu süreçleri analiz ederken bize ne gibi artıları veya eksileri olabileceğini ve bunların hangi yönünü öne çıkararak daha iyi yapabileceğimiz noktasında mühendislik bakış açısının bazı faydalar getirdiğini düşünüyoruz. Yeni bir projeyi ele alırken yapılan değişiklikler, bütün sistemler birbirine bağlı olduğu için farklı noktaları tetikleyebilir. İş Geliştirme anlamında da bunları önceden öngörüp buna göre bazı önlemler almamız gerekiyor. Makine Mühendisliği’nin bana kattığı temel faydalarından bir tanesinin de bunları önceden öngörebilme ve buna göre aksiyonlarımı değiştirebilme olduğunu düşünüyorum.

12,153 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Makine Mühendisliği Bölümü mezunu her türlü işi yapabilir. Eğer mühendislikle ilgili daha çok Üretim ya da Ar-Ge alanında çalışmak isterse Makine Mühendisliği temel bir mühendislik olduğu için sınırsız olanaklar sağlayabilir. Otomotiv Ar-Ge’sinde, burada soluduğunuz havanın daha kaliteli olmasını sağlayan ısıtma sektöründe, ışıklarımızı yakan enerji sektöründe ya da etrafımızda gördüğümüz her türlü eşyanın üretimiyle ilgili üretim veya imalat sektöründe çalışabilir. Dolayısıyla bu gibi alanların bir sınırı yok.

Özel sektörde de Makine Mühendisliği ya da genel olarak mühendisliğin kişilere kattığı; iş alanında ihtiyaç duyulan analitik düşünme ve iş sistemini normalden farklı bir açıdan görme yeteneğidir. Bu da kişilerin kurumsal hayatta bir başarı yakalamasını sağlıyor. Eğer bir Makine Mühendisliği ya da mühendislik mezunu kişiler kendilerini sosyal tarafta da geliştirebilirse o kişilerin iş hayatında çok ciddi başarılara ulaşabileceğini düşünüyorum.

692 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İş dünyasındaki her şey belli başlı bazı süreçlerden ibaret ve bu süreçler bir sistemi oluşturuyor. Bu da mühendislik eğitiminin kişiye kattığı temel bakış açılarından bir tanesidir. Makine Mühendisliği’nin bana kattığı temel şeylerden bir tanesi; konuları bu açıdan görüp süreçlerin içerisine dahil olduğumda sürecin nasıl bir sistem oluşturduğunu, nasıl bir sisteme dahil olduğunu ve bu sistemin ne gibi dinamiklere sahip olduğunu gördüm. Özellikle kurumsal hayatta şirketin geneline katma değer sağlama anlamında çok faydalı bir bakış açısı kattığını düşünüyorum.

334 görüntülenme
·
Transkripti Göster

DOD’un kuruluş amacı; grup markalarını destekleyici bir operasyon olduğu için tüm markalarla işbirliği içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Belli başlı proje bazlı çalışmalara ya da belli dönemlerdeki ortak kampanyalara baktığımız zaman birçok markayla tamamen entegre çalışan bir yapı var. Bu anlamda şirkette çok farklı markaları ve birimleri tanıyarak öğrenme şansımız oluyor ve ben DOD’ta çalışırken bundan çok keyif alıyorum.

727 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şirket aktivitelerinde sosyal değil de bir Biriz projemiz var, şirketin de çok memnun olduğu. Biriz Ekibi genel olarak bunları düşünüp bize Happy Hour’lar organize ediyor çünkü çalışırken her zaman iş odaklı olmamız mümkün değil. Haftada 40 saat çalışıyoruz ama bu sürenin hepsi işle geçmiyor. İnsanın belli bir kapasitesi olduğu için sosyal anlamda onu geliştirmek, şirketine olan aidiyetini arttırıyor. Doğuş Otomotiv’i bu anlamda çok takdir ediyorum çünkü çalışanlarına sunduğu sosyal imkanlar sektörde duyduğum ve gördüğüm şirketlerin çok daha üzerinde. Belli dönemlerde yapılan Happy Hour’lar hem çalışanların birbirleriyle sohbet etme şansı hem de farklı şeyler deneme imkanı sağlıyor. Bu yüzden çalışanlar olarak Happy Hour’ları iple çekiyoruz.

Örnek vermek gerekirse; Sahnede Biriz diye bir projemiz var. Şirketimiz yaklaşık 3 yıldan beri bir oyun sahneliyor, ben de bunda aktif olarak yer alıyorum ve bunu büyük bir keyifle yapıyorum. Bu zamana kadar tiyatroyu deneme şansım olmamıştı ama her zaman aklımın bir köşesinde vardı ve şirketimiz bize böyle bir imkan sundu. Dolayısıyla çalışanların iş dışında vakit geçirmeleri için çok güzel imkanlar sağlayan bir proje.

Bunun dışında Doğuş Otomotiv gün içerisinde veya öğle arasında pilates dersleri veriyor. Bu sektörde çok duymadığımız ama yine çalışanlar için çok güzel bir hizmet. Diyetisyen hizmet sağlıyor. Bu da çalışanlar dışarıda bunu yapmaya vakit bulamasa bile şirkette böyle bir imkandan faydalanabiliyor. Bu yönlerden baktığımız zaman Doğuş Otomotiv, çalışanlarının sosyal hayatı için birçok şey yaptığını söyleyebilirim.