Cevaplar 5

Yükleniyor...

Devlet üniversitelerine kıyasla çok daha pahalı diyebilirim rahatlıkla. Ama diğer özel ve vakıf üniversiteleriyle karşılaştırılıdığında fiyat-kalite anlamında oldukça iyi. Örneğin;
Yurt ücretleri:
2 Kişilik Yurt: 10.000 TL
4 Kişilik Yurt: 7400 TL
Ulaşım Ücretleri:
Sabancı-4.Levent Shuttle'ı: 9.45 TL
Sabancı-Kadıköy Shuttle'ı: 7.4 TL
Sabancı-Viaport Shuttle'ı: 2.4 TL
Yemekhane Ücretleri:
3 Kap Tabldot: 10.25 TL
4 Kap Tabldot: 11.35 TL

797 görüntülenme

Kesinlikle oryantasyon programına katılmalılar. Bu sayede birçok kulübe üye olabilirsiniz ki olmalısınız. Sabancı'da kulüp işleri genel anlamda iyi yürüyor diyebilirim. Eğer istediğiniz kulüp okulda yoksa belli bir çoğunluk sağladığınızda kendi kulübünüzü dahi kurabilirsiniz! İyi olduğunuz spor dalı varsa üniversite takımı seçmelerine katılabilirsiniz. Hemen hemen çoğu sporu barındırıyor üniversite(Korfbol dahil :) ). Genel anlamda olabildiğince sosyalleşmek kesinlikle size artı olarak dönecektir.
PS: Bilmediğiniz şeyleri denemekten kesinlikle korkmayın Sabancı'da.

479 görüntülenme

Üniversitenin en efsane yanlarından biri diyebilirim. Öncelikle hangi üniversiteye giderseniz gidin yurt hayatını denemekte fayda var diye düşünüyorum. Bizim yurtlarımızı diğer üniversitelerin yurtlarından farklı kılan şeyler ise yurda giriş-çıkış saatinin olmaması, yurtların en fazla 3-4 katlı olması ve odaların kalitesidir (eşyalar, oda temizliği vs.). Lisans öğrencileri için 2 ve 4 kişilik yurtlarımız var. Yurt ücretleri ise diğer özel yurtların ücretleriyle karşılaştırıldığında büyük bir fark olduğunu sanmıyorum.

1,915 görüntülenme
1

Sabancı Üniversitesi'nde eğitim görmeye başlayalı tam olarak 1 yıl oldu fakat hiçbir şekilde burslu-burssuz ayrımına rastlamadım. Örneğin 1 yıllık süreç içerisinde birçok arkadaş edindim ve neredeyse çoğunun burslu veya burssuz olduğuyla ilgili hiçbir fikrim yok. Net olarak söylemeliyim ki böyle bir ayrım yok.

471 görüntülenme

Çok net bir şekilde Sabancı Üniversitesi'ni seviyorum diyebilirim. Gerek eğitim kadrosu gerek yurtları gerekse kampüsü olsun, her anlamda seviyorum diyebilirim.

314 görüntülenme