Cevaplar 3

Yükleniyor...

Makine Mühendisliğini çok istediğim için ve İstanbul'a yakın olduğu için puanıma göre seçtiğim bir üniversiteydi.Gelişmekte olan bir üniversite, çok fazla teknik imkanı olmasa da mühendislik fakültesinin konumu Sanayi Merkezlerine yakın olmasından dolayı büyük bir ayrıcalık.Tabi bu ayrıcalığı fark etmek öğrenciye bağlı.

1,698 görüntülenme

Şimdiki aklımla Namık Kemal Üniversitesini tercih etmezdim diye düşünsem de Çorlu Mühendislik Fakültesinin sosyal anlamda konumu neticesiyle bana çok şey kattığına inanıyorum. ÇMF bana öğrencilik hayatımda, siz istemediğiniz sürece size kimsenin bir şey vermeyeceğini öğretti.Bir şeyi elde etmek istiyorsak onun için önce savaşmak gerekiyormuş.Bu yüzden bazen keşke daha yüksek puan yapıp donanımlı üniversiteleri tercih etseydim dediğim oldu ama yinede ÇMF'de olduğum için pişman değilim.Önemli olan size anlatılanlar değil sizin anladıklarınızdır!

172 görüntülenme

Öz güveni olmayan bir insan Makine Mühendisi olamaz bence.Evet belki Makine Mühendisliği diplomasını alır ama bu bir şey ifade etmez.Bana göre Makine Mühendisliği cesur, yeniliklerden korkmayan, gelişime açık insanlar için ideal bir meslektir.

1,072 görüntülenme