Cevaplar 8

Yükleniyor...
514 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her zaman meraklı olmalarını ve her zaman öğrenmeye hevesli olmalarını tavsiye ediyorum. Aslında bu tedarik zinciri değil de genel anlamda olması gereken bir özellik bence. Öğrenmeye açık ve öğrenmekten korkmayan bir yapıya sahip olmaları lazım. Çünkü gelişim ancak böyle olur. Kişinin hem donanım sahibi olması, hem kendini geliştirebilmesi çok önemli. Bunu tavsiye ediyorum öncelikle. Mümkün olduğunca çok meraklı olsunlar, öğrenmeye çalışsınlar, gözlem yapmaya çalışsınlar. Gerçekten hem karakterlerine, hem de hedeflerine en uygun görevi seçmeye çalışsınlar. O yüzden profesyonellerle iletişime geçip onlardan bilgi almaya çalışsınlar. Bu çok önemli.

439 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında mümkün olduğunca sosyal bir öğrencilik geçirmeye, elimden geldiğince iletişime açık bir insan olmaya çalıştım. Hep öğrenmeye ve gelişmeye çalıştım. “Bu benim alanım değil bu benim ilgimi çekmiyor” demedim. Anlamaya, belki de ilgimi çeker keşfedebilirim diye meraklı olmaya çalıştım. Bu benim içimden gelen bir şey tabi zoraki olan bir şey değil. O yüzden bu konuda kendimi iyi görüyorum. İyi ki öğrenmişim, iyi ki yapmışım, iyi ki şartları zorlamışım dediğim şeyler var. Bazen staj bulmakta zorlandığım dönemler olmuştu. Ama hiç pes etmedim. Umudumu da kaybetmedim. Elime geçen bütün fırsatları değerlendirmeye çalıştım. Mümkün olduğunca fazla kişiyle iletişime girmeye çalıştım. İyi yerlerde staj yapıp, orada staj yaptığım süreçte güzel değerlendirmeler ve güzel gözlemler yapıp, kendimce en doğru şeyin ne olacağına karar verebildim. Belki biraz daha mühendislik eğitimi aldım. Biraz daha finansla, maliyetle ilgili bir şeyler okuyup, hocalara danışıp, kendimi ders dışında ilerletebilirdim. Ama hiçbir şey için geç değil. Her zaman her şey için bir fırsat vardır. Şimdiden sonra da eksik bulduğum yönlerde kendimi ilerletmeyi düşünüyorum.

511 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tedarik zincirinde olmak aslında iletişime açık, dinamik ve meraklı bir yapıya sahip olmayı gerektiriyor bana kalırsa. Belki her departman için bu geçerli. Öğrenmeye ve bilgi alışverişine açık olmak gerekiyor. Bir zincirin halkaları gibi birbirine bilgi ve data vererek veya işte bir şeylerin tedariğini yaparak ilerleyen bir yapıya sahip. Birçok departmanla iletişim halindesiniz. En azından ben satın alma olarak hem kaliteyle hem teknik paketlemeyle hem planlamayla yeri geliyor planlama aracılığıyla müşteri ilişkileri departmanıyla iletişim halindeyim. Hatta ithalat, ihracat tarafıyla da iletişim halindeyim. O yüzden çok yönlü iletişime açık, mümkün olduğunca çözüm odaklı, problem çözmeye odaklı bir yapıda olmak ciddi fayda sağlar.

266 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her zaman dinamik ve hareketli bir ortamdasınız. Sorun çözmeye yönelik olmanız gerekiyor. Tabi ki zorluyor insanı. Zaman zaman çok yoğun olabiliyorsunuz ve de üzerine çıkan sorunlar oluyor. Onları çözmeniz gerekiyor. Bir yandan da standart iş akışını devam ettirmeniz gerekiyor. Ama bunlar bence hem kişiye donanım katan hem de iş hayatına hareket katan ve olması gereken şeyler. O yüzden zor ama aslında kişinin gelişimi için de önemli şeyler.

285 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu şirkette çalışmadan önce de sakız alacaksam her zaman Vivident tercih eden bir insandım. Piyasaya hem görsellik olarak hem de lezzet olarak beni her zaman etkileyen ürünleri sunduğunu düşünüyorum. Perfetti markalarının her zaman benim için pozitif bir algısı vardı. Şirket içine girdiğimde ve çalışmaya başladığımda ben dahil, insanların bu kalitede ürünleri piyasaya çıkartabilmek için ne kadar ciddi bir çaba sarf ettiğini gördüm. O kadar büyük bir emek var ki. Her üretimde vardır mutlaka ama hem estetik, hem görsellik, hem ürün kalitesi, hem de tüketici sağlığı açısından çok ciddi bir çaba harcanıyor, çok önem veriliyor. Perfetti Van Melle global olarak konuşuyorum bunu. Çünkü birçok şeyden haberdar oluyoruz Perfetti Van Melle Türkiye olarak. O yüzden işin mutfağında olmak, bir ürünün nasıl piyasaya çıktığını, ne kadar önem verilerek son hale getirildiğini görmek gerçekten gurur duymamı sağlıyor. Evet, rafta tercih ediyordum Vivident’i ve buraya girip buradaki çabayı, emeği ve hassasiyeti görünce dedim ki yani gerçekten tüketici bir ürüne verilen emeği markette gördüğünde hissediyormuş, anlıyormuş. O yüzden ürünler ve şirket dinamiği beni motive ediyor. Buna ilaveten bir de iletişime açık insanlarla çalışmak beni çok motive ediyor. Birisiyle herhangi bir konuyu, sosyal hayatla da ilgili işle de ilgili, konuşmaktan kaçmama gerek kalmıyor. Herkes iletişime açık. Bu gerçekten büyük bir şans. Her şirkette böyle olmadığını biliyorum, duyuyorum ve tahmin ediyorum. İnsanlarla rahat iletişim kurabiliyor olmak beni gerçekten çok motive ediyor. Her gün işe gelirken rahat gelmeme yardımcı oluyor.