EĞİTİM TECRÜBELERİ

Dokuz Eylül Üniversitesi

Psikoloji Bölümü

2014 - 2019

Öncelikli olarak bölüm tercihi mi, yoksa üniversite tercihi mi yapmalıyım? (547 Cevap)

Boğaziçi ya da Odtü hayaliniz yoksa kesinlikle bölüme bakacaksınız.Şehir,üniversite senin hayatını 4-5 yıl güzelleştiriyor ama bölümün, mesleğin senin ömrünü güzelleştiriyor.İyi bir şehirde iyi bir 4-5 yıllık öğrenci hayatındansa iyi bir hayatı tercih ederim.
80

Şimdiki aklınızla yeniden tercih yapıyor olsaydınız hangi okulu ve/veya bölümü seçerdiniz? Neden? (406 Cevap)

Ben yine psikolojiyi seçerdim çünkü küçüklüğümden beri istiyorum ve tam bana göre bir bölüm bu yüzden hiç pişman değilim psikoloji bölümünü seçtiğim için.Üniversiteye gelince her zaman Boğaziçi'ni istedim olmadı eğer fırsatım olsaydı kesinlikle oraya giderdim hem de hiç düşünmeden.
54

Dokuz Eylül Üniversitesi'nin yurt imkanları nasıl? (4 Cevap)

Yurt imkanları biraz zayıf.Kız ve erkeklerin ortak kullandığı toplam 700 kişi civarında bir yurdu var ve yurda çok talep olduğu için torpil konuşuyor biraz.Bu yüzden kayıt olan öğrenci ya kykda kalacak ya eve çıkacak ya da özel yurt ama yurda girmeye denemelerinde fayda var :).

Dokuz Eylül Üniversitesi'nin yurtdışı imkanları nelerdir? (3 Cevap)

Yurt dışı imkanları çoğu üniversitelere göre kat ve kat iyi.Kendi bölümüm olan psikoloji için konuşmam gerekirse erasmus anlamında çok iyi üniversitelerle anlaşmaları var.Örnek vermek gerekirse Torino Üniversitesi(İtalya) ya da Jagiellonian University(Polonya) bir kaçı.
974