Ömer Sönmez

Ömer Sönmez

13 Cevap
Boğaziçi ya da Odtü hayaliniz yoksa kesinlikle bölüme bakacaksınız.Şehir,üniversite senin hayatını 4-5 yıl güzelleştiriyor ama bölümün, mesleğin senin ömrünü güzelleştiriyor.İyi bir şehirde iyi bir 4-5 yıllık öğrenci hayatındansa iyi bir hayatı tercih ederim.
Ben yine psikolojiyi seçerdim çünkü küçüklüğümden beri istiyorum ve tam bana göre bir bölüm bu yüzden hiç pişman değilim psikoloji bölümünü seçtiğim için.Üniversiteye gelince her zaman Boğaziçi'ni istedim olmadı eğer fırsatım olsaydı kesinlikle oraya giderdim hem de hiç düşünmeden.
Yurt imkanları biraz zayıf.Kız ve erkeklerin ortak kullandığı toplam 700 kişi civarında bir yurdu var ve yurda çok talep olduğu için torpil konuşuyor biraz.Bu yüzden kayıt olan öğrenci ya kykda kalacak ya eve çıkacak ya da özel yurt ama yurda girmeye denemelerinde fayda var :).
Yurt dışı imkanları çoğu üniversitelere göre kat ve kat iyi.Kendi bölümüm olan psikoloji için konuşmam gerekirse erasmus anlamında çok iyi üniversitelerle anlaşmaları var.Örnek vermek gerekirse Torino Üniversitesi(İtalya) ya da Jagiellonian University(Polonya) bir kaçı.

Tecrübeler

Bilgisi Olduğu Konular