İŞ TECRÜBELERİ

Philip Morris / Sabancı

INKOMPASS Stajyeri ’16 / Cost Analyst

2016 - Devam

EĞİTİM TECRÜBELERİ

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Endüstri Mühendisliği Bölümü

2011 - 2017

Endüstri Mühendisliği Bölümü kimlere göre bir bölümdür? Nasıl özellikler gerektirir? (27 Cevap)

Tek bir kalıba sokabileceğimiz bir durumun olduğunu düşünmüyorum çünkü üniversitede herkesin edindiği tecrübeler farklılaşabilir. Ben Endüstri Mühendisliği’ni bilmeden seçtim ama içine girip ne olduğunu gördükten sonra iyi ki tercih etmişim diye düşündüm. Bir daha olsa yine Endüstri Mühendisliği’ni tercih ederim. Şahsi fikrim; bu bölümün biraz daha sosyal yönlere etkisi ve iş hayatına ilgisi olan insanlara daha uygun olduğudur çünkü hem analitik yönden hem de iş hayatı açısından çok farklı yönlere gidebileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz bir alan sağlıyor. Tercihin size kalması çok güzel bir şey çünkü ilerleyen yıllarda tercihleriniz değişebiliyor ve buna en uygun olarak Endüstri Mühendisliği yanıt veriyor.
2,486

ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümü size neler kattı? (12 Cevap)

Sizi analitik olarak çok zorladığı için bu yönde çok şey katıyor. ODTÜ de öğrenci kulüpleri ve Verimlilik Topluluğu gibi kulüpler sayesinde kendinize hem iş hem de sosyal anlamda çok şey katabiliyorsunuz.
670

ODTÜ Verimlilik Topluluğu size neler kattı? (1 Cevap)

Hazırlığa geldiğimde girdiğim topluluklardan birisiydi ve hazırlıkta çeşitli projelerde görev aldım. YMG projesinde, bir projenin nasıl kurulduğunu ve işlerin nasıl işlediğini gördüm. Profesyonel şirketlerle iletişim kurarak profesyonel hayata yaklaştım. Takım çalışması sayesinde birçok arkadaş ve daha profesyonel bir bakış açısı kazandım. 2. yılda Verimlilik Topluluğu’nda Komite Liderliği görevini üstlendim. O sene Tanıtım ve İletişim Komitesi kurulmuştu ve projeler arasındaki iletişimi sağlayıp kulübün tanıtımını arttırmak üzerine çalışıyorduk.
201

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı'na başvurmayı düşünenlere tavsiyeleriniz nelerdir? (7 Cevap)

Muhakkak başvurmalarını tavsiye ediyorum. Ben birçok şirkete başvurdum ve gördüğüm en iyi ve adil mülakat sürecinin INKOMPASS’ta olduğunu düşünüyorum çünkü sizi uzaktan birkaç soruyla test etmiyorlar. Tüm gün boyunca farklı mülakatlara giriyorsunuz ve orada nasıl davrandığınıza, takım çalışmasına olan uygunluğunuza ve yeteneklerinize bakıyorlar. Gün içerisinde birçok insanla tanıştığınız için ne istediğinizi daha iyi anlayabilme şansınız oluyor ve hangi departmana başvuracağınıza karar verebiliyorsunu
573

Tedarik Zinciri Departmanı'nda staj yapmanın sizi tatmin eden yanları nelerdir? (1 Cevap)

Ben ODTÜ’de Endüstri Mühendisi öğrencisiyim ve aldığım eğitim daha çok Tedarik Zinciri üzerineydi. Bu eğitimi ilk defa gerçek hayatta uygulayabilme ve test etme şansı elde ettim. Bu yönden Tedarik Zinciri’nde staj yapmak benim için çok keyifli bir deneyimdi. Analitik yönlerimi ve öğrendiğim bilgileri gerçek hayatta uygulamak beni çok geliştirdi.
158