Cevaplar 9

Filtrele:Sırala:

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (47 Cevap)

Mutlaka şuan yazmayı unuttuklarım olacaktır ama kısaca içinde elektronik bir şeylerin üretildiği her firmada yapacağı şeyler vardır. Günümüzde beyaz eşyaların içleri bile gömülü yazılımlar içermekte. Çünkü kullandığımız her elektronik cihaz, içinde yazılım bulunduruyor. Donanımlar genelde sabit kalsa da onun üzerindeki yazılım o donanımın işlevlerini artırıyor/hızlandırıyor.
Yani bir işi daha hızlı/iyi/verimli nasıl yapabilirim meselesi.
13.07.2013 13.07.2013 113,042

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (35 Cevap)

Topluluklar. Kampüs ortamı. (bkz. Neden ODTÜ?)
Şenlikler: Kesinlikle şenliğin sözcük anlamını fazlasıyla doldurur ve taşar. Anlatılmaz yaşanır. Fırsatınız varsa, alakanız olmasa da alaka yaratıp görün derim.

Neden Bilgisayar Mühendisliği Bölümü? (75 Cevap)

Tamamen ilgim olduğu için gelmiştim ve ilk tercihimdi. Ya bu bölüm ya tıp olacaktı. Ama şimdi her dakika doğru yerde olduğumu anlıyorum. Tabii şöyle bi şey var ki, burada sadece oyun yapmıyoruz ve format atmayı/tamir etmeyi öğrenmiyoruz. Gelmeyi düşünenler açısından bu şekilde düşünen varsa unutabilir. Çünkü beklediğinizden çok farklı bi şey bulabilirsiniz. Ancak "bilgisayarla ne kadar içli dışlı olsam iyidir" diyorsanız buyrun:)
Bölüm derslerinin inanılmaz ödev yükü bazen bıktırsa da eğer gerçekten bütün bi çok geceyi kodlarla başbaşa geçirebilirim diyorsan bekleriz. Ama çok yiğidi pes etmiş gördüm, hatırlatırım.