Cevaplar 5

Filtrele:Sırala:

Philip Morris INKOMPASS Staj Programı Final Sunumu deneyiminizi anlatır mısınız? (1 Cevap)

3 ay boyunca projelerimizi devam ettiriyoruz. Sonrasında yönetim kadromuzdaki kendi ekibimize, Koç’umuza, sponsorumuza ve Buddy’mize yaptığımız projeleri sunuyoruz. Bence çok keyifli çünkü projeyi yönetim kurulundan birçok insana anlatıyoruz ve karşılığında gelen sorularla feedback alıyoruz.

Philip Morris INKOMPASS Stajyerleri arasında nasıl bir iletişim var? (1 Cevap)

Buraya ilk geldiğimde rekabet ortamının olacağından korkuyordum ama hiç öyle bir durumun olmadığını gördüm. Biz birbirimizle çok güzel kaynaştık ve her durumda birbirimize destek olduk. Hatta bir gün evimde elektriğim kesildiğinde arkadaşlarım beni evimden aldı ve bir gece onlarda kaldım. Bunun dışında aramızda hiç İzmirli olmadığı için İzmir’de birbirimize kenetlendik. Excel’de iyi olan birisi bana yardım etmişti, ben Powerpoint konusunda başka birisine yardım etmiştim. Bu tür konularda da her zaman işbirliğine açıktık. Dolayısıyla hiçbir zaman rekabet ortamını burada hissetmedim.

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı'nın içeriğinde nasıl eğitimler var? (6 Cevap)

Eğitimin başında sunum teknikleriyle ilgili bir eğitim aldık, bu da her iki cycle’da da final sorularımızdan oluşuyordu. Bu sürecin sonunda da 2 gün süren, geniş kapsamlı ve dışarıdan satın alınan bir sunum eğitimi aldık. Bu sayede ben birçok şeyi yanlış yaptığımı fark edip onları düzelttim. Duruşlar, mimikler ve konuşmaların nasıl olacağıyla ilgili birçok teknik öğrendim. Projeyle ilgili bir sorun olduğunda kime sorsam yardımcı oldu ve bunlarla ilgili de küçük çapta eğitimler aldım.

Philip Morris INKOMPASS Staj Programı size neler kattı? (1 Cevap)

Bir Endüstri Mühendisliği öğrencisi olarak çok büyük bir alandan geliyorum. Aslında bu bölümde ne yapacağımızı bilmiyoruz ama her şeyi yapabiliyoruz gibi görünüyoruz. Ben bu program sayesinde kendimde sunum yeteneklerimi geliştirdim, tasarım yapmayı öğrendim ve bundan keyif aldığımı hissettim. Böylece kendime ilerleyebileceğim bir yol seçmiş oldum.

Ankara'da okuyan öğrenciler de Philip Morris INKOMPASS Staj Programı'na katılabiliyor mu? (1 Cevap)

Yapabilir. Ben de Ankara’da okuyorum ama yaz stajımı İzmir’de yaptım. Şu an Ankara’da okula devam ettiğim için stajıma Ankara’daki satış ofisinde devam edeceğim.