Cevaplar 15

Yükleniyor...
957 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yeni başlayan arkadaşlarımız Uzman Yardımcısı olarak başlıyorlar, 3 senelik bir süreçte Yetkili unvanına kadar çıkabiliyorlar ve Yetkili olarak birebir teftiş yapabiliyorlar. Bir şube teftişinde bir Ekip Şefi olarak o şubeye yardımcı arkadaşlarıyla beraber giderek kasa almaktan denetimini kapatmaya kadar geçen süreci tamamen kendi yönettiğini düşünebilirsiniz.

Teftiş kurulu içerisinde bireysel yetkinlik sınavı, yeterlilik sınavı, sertifikasyon alımı gibi bir kariyer süreci var. Sertifika alınmasına çok teşvik eden bir ekip var ve bazı kariyer adımları bu sertifikasyona bağlı. Örneğin; IT Denetimi alanında belli bir unvana gelmek istiyorsanız bu alanda uluslararası kabul gören CICA sertifikasyonu gibi bazı sertifikaları almanız gerekiyor.

Yeni başlayan arkadaşlar 2 yıl sonra yetki alıyorlar ve tek başlarına şube teftişlerine gidebiliyorlar. 3. yıldan itibaren yeterlilik sınavına girerek Müfettiş Yardımcılığı’ndan Müfettiş olma hakkı kazanıyorlar. Daha sonrasında Yönetmenlik geliyor. Eğer teftiş özelinde kariyer yapmak istiyorlarsa Teftiş Kurulu’nun içerisinde müdürlük ve yöneticilik pozisyonlarında kariyer yapma yolunu da seçebilirler.

Tüm sektörde geçerli olarak teftiş kurulları bankanın çeşitli pozisyonlarına yönetici yetiştiren bir organizasyonun parçası olarak görülüyor. Dolayısıyla bizimle beraber bu yola başlayan arkadaşlardan bankanın çeşitli bölümlerinde yöneticilik yapan kişiler var. Bunun içinde şube müdürleri, bölge satış müdürleri, Intertech iştirakimize müdürlük yapanlar var. Dolayısıyla burada kariyer yolları çok açık. Kariyerinize teftişte başlıyorsanız bankanın herhangi bir bölümünde yönetici olarak devam etme imkanınız diğer bölümlere kıyasla çok yüksek.

944 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Dışarıdan bakıldığı zaman Teftiş Kurulları çok katı bir hiyerarşinin olduğu bürokratik yerler gibi gözükmekle beraber, biz bunu Denizbank’ta biraz daha farklı bir yere taşıdık. Ekipler ile yöneticiler arasında güzel bir iletişim var, bu da denetim sonuçlarının daha olumlu olmasını sağlıyor çünkü bilgiyi paylaşmak ve doğru iletişim kurmak her zaman önemli. Birbirlerini dinlemeyi bilen insanlar bir araya geldiğinde daha başarılı sonuçlar çıkacağına inanıyorum. Dolayısıyla Teftiş Kurulu içerisinde ve diğer organizasyonlar arasında kuvvetli bir iletişimin olduğunu söyleyebilirim.

1,427 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Teftiş Kurulu olarak yılda 1 kez Müfettiş Yardımcılığı ilanı vererek yeni Müfettiş Yardımcısı adayları arıyoruz. Bu adayları da genelde yeni mezun arkadaşlardan tercih ediyoruz. Online genel yetenek sınavı, İngilizce sınavı, toplu mülakatlar ve birebir mülakatlar yaparak işe alım sürecimizi sonlandırıyoruz.

1,599 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Banka içerisindeki Teftiş Kurullarını, bankacılığı kuşbakışı görebilen, gerektiği yerde detaylara inebilen, birçok süreçle ilgili farklı şeyler öğrenebildiğiniz bir okul gibi düşünebilirsiniz. Günü geliyor kredi kartları sistemleriyle ilgili bir şeylere bakıyorsunuz, günü geliyor internet bankacılığıyla ilgili farklı konulara eğiliyorsunuz.

Genel olarak Teftiş Kurulu; kredi süreçleri, pazarlama, satın alma, muhasebe gibi farklı alanlara tepeden bakıp neler olup bittiğini görme şansı veriyor. Ayrıca detaylara girip konunun özünü kavramanızı sağlayacak bir ortam sunuyor. Dolayısıyla hızlı bir öğrenme süreci var, bu da kariyer adımlarının ilerlemesine de yansıyor. Dolayısıyla bankacılık sektöründe Teftiş Kurulu iyi bir kariyer yolu.

1,025 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlk başlarda zorlandım çünkü aldığım eğitimin tamamı analitik ve matematik üzerine kuruluydu. Buraya geldiğimde muhasebe, hukuk, işletme, kredi, yönetmelikler, bankalar kanunu gibi hiç tanımadığım bir dünyayla karşı karşıya kaldım. Teftiş organizasyonu yeni mezunları alıp kısa süre içerisinde adapte etmek üzerine güzel bir eğitim kurgulamış durumda. Bunun içinde sınıf eğitimleri ve sahada ekip şeflerinden direkt olarak öğrenme yoluyla geçen bir oryantasyon süreci var. Dolayısıyla kısa zamanda rahatlıkla adapte olduğumu söyleyebilirim.