Cevaplar 3

Yükleniyor...
9,039 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kesinlikle çalışabilir. Mühendis demek, aslında birçok konuya çok daha çabuk çözüm bulabilen insan demek. Analitik düşünebilen, farklı perspektiflerden bakıp çözüm üretebilen insan demek. Eğer ki bu insanlar bir şekilde insan ilişkisinden hoşlanıyorlarsa, sahada olmayı seviyorlarsa, inatçılarsa, dikkatlilerse, bu dikkatlerini müşteri tarafına harcayabiliyorlarsa, müşterinin dertlerini kendi dertleri gibi üzerlerine alabileceklerse bence her mühendislik öğrencisi satış yapabilir. Hatta bildiğim kadarıyla galiba bizim satış ekibindeki arkadaşlarımızın hepsi mühendislik kökenli insanlar. Hepsinin de çok uzun yıllardır işlerinde çok başarılı olduklarını düşünüyorum.

Yapan bir sürü mezun var.Hatta satış alanında kendini çok geliştirmiş çok iyi yerlerde olan mühendislik mezunları var.Sonuçta mühendislik eğitimi analitik düşünme becerisi katıyor ve bu beceriyle satış alanında da güzel başarılar kazanılabiliniyor.

777 görüntülenme
1,307 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kesinlikle çalışabilir, hatta ben daha da iyi olduğunu düşünüyorum çünkü sattığınız ürünün ne olduğunu ve o ürünün üretim aşamalarını biliyorsunuz. Satış kısmında yapılması gereken planlar bulunuyor ve üretimi hiçbir zaman bağımsız olarak düşünebileceğinizi düşünmüyorum. Bir ürünü ne kadara mal ettiğiniz de önemli çünkü ne kadar satacağınızı bilmeniz gerekiyor. Dolayısıyla üretim proseslerini bilmenin ve maliyet analizlerini yapabilmenin kişiye vizyonkattığını düşünüyorum.