Cevaplar 5

Yükleniyor...

İTÜ kesinlikle benim ufkumu açtı. "Girişimcilik"gibi üniversiteye gelene kadar hiç bilmediğim, hiç duymadığım kavramları tanıdım. Harika bir kampüs hayatı ve harika arkadaş ortamları kazandım İTÜ de.

176 görüntülenme
370 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir defa İTÜ’yü özgeçmişinizde yazarken, ilk iş başvurusu yaparken bile çok önemliydi bence. O zamanlar için daha popüler, göz bebeği olan Kontrol ve Bilgisayar gibi bir bölümden mezun olmak iş hayatına atılırken beni biraz avantajlı konuma soktu. Bunun yanında bir çevre edinme, çevremi güçlendirme açısından çok faydası oldu. Oradaki hocalarımdan iş hayatında birlikte çalıştığımız, bazen belirli projeleri birlikte yaptığımız kişiler de oldu. Böyle de bir faydası vardı. Mezun olduktan sonra hep uluslararası bilişim şirketlerinde çalıştım. Onların da Türkiye'de çeşitli projeleri, girdikleri ihaleler vesaire oluyordu. Buralarda İTÜ’deki hocalarımızla çalışma fırsatımız oldu. Belki o sayede bazı şeyler başarıyla geçti. Bu bölüm Elektrik Elektronik Fakültesi içinde bir bölüm biliyorsunuz. O bölümle de çok iç içeydik. O bölümden de birçok kişiyle bu sektörde birlikte çalışarak güzel şeyler yapma fırsatı buldum. İTÜ’nün eğitim ve öğretimi zaten yüksek, kalitesini söylemeye gerek yok. Oralarda çok iyi bir eğitim aldık ama daha çok, oradaki arkadaşlıkların ve ilişkilerin iş hayatında bana çok daha yararlı olduğunu düşünüyorum.

Bakış açımı çok geliştirdi. Mühendis olmanın yanında inovasyon, girişimcilik vb. gibi konularda global düşünmeyi öğretti.

105 görüntülenme
1,464 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Marka değeri ve hayat görüşü kattı. İyi bir Mühendis olduğumu ve iyi yetiştiğimi düşünüyorum. İTÜ'de inanılmaz bir birikim var ve o birikimleri siz farkında olmadan alıyorsunuz. Bu yüzden İTÜ beni sektörde farklılaştırdı. Ben Master'ımı da Elektronik ve Haberleşme üzerine yaptım. Bence İTÜ'de Master yapmak ayrıcalıktır. İTÜ'de gerçekten iyi bir Mühendis olmadan mezun olamazsınız ve bu hiç kolay bir süreç değildir.