Cevaplar 7

Yükleniyor...
10,858 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ekonometri Bölümü; İşletme, İktisat ve İstatistik ağırlıklı bir eğitim veriyor. Fabrikalardaki üretim bantlarının kalite süreçlerinden bankacılığa, işletmelerde müdürlük yapan kişilerden satış alanında çalışan kişilere veya istatistikte ve devlet kurumlarında çalışan kişilere kadar çalışan birçok arkadaşım var. Bölümümüz, kişi kendini hangi alanda ifade etmek isterse o alana katkı sağlayan birçok bilgi ve deneyimi içeriyor. Hem rakamlarla aranızın çok iyi olmasını sağlayan bir eğitim alıyorsunuz hem de işletmeciliği görüyorsunuz. Ekonomi ve para hakkında aldığınız eğitimlerle gündemi rahatlıkla takip ederek işinize katkı sağlayabiliyorsunuz. Dolayısıyla Ekonometri; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi içerisinde en değerli bölümlerden bir tanesidir.

iibf nin iş bulabildiği her yerde iş bulabilir artıları var analiz yeteneği analitik düşünme gibi

4,016 görüntülenme

yeni bi bölüm

3,683 görüntülenme
6,986 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İstatistiksel ve matematiksel konular olduğu için çoğunlukla Finans sektöründe çalışılıyor. Hukuk, Pazarlama ve İşletme dersleri aldığınız için farklı alanlara çok rahatlıkla geçiş yapabiliyorsunuz. Bu yine sizin üniversitede okuduğunuz bölümde hangi alanlara ilgi duyduğunuzla alakalı bir şey. Bu yüzden bir kişi Ekonometri okuyabilir ama Pazarlama’ya ilgisi varsa Pazarlama’da da görev alabilir. Şu an fintek sektörü Online’da çok fazla revaçta. Çok fazla fintek firması yurtdışından Türkiye’ye gelerek Türkiye’de faaliyet göstermeye başlıyor. Dolayısıyla arkadaşların bu taraflara da eğilmelerini tavsiye ediyorum.

23,322 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ekonometri dediğiniz aslında İstatistik‘e dayalı bir bilim. Çok temel anlamıyla, geçmişe yönelik verileri ve bir konudaki araştırmaları alıp geleceğe dönük bir tahmin yapmaktan ibarettir. Dolayısıyla sayılarla çalışıyorsunuz. Bakanlıklar, Devlet Planlama Teşkilatı, İstatistik Enstitüsü gibi birçok yerde çalışma imkanı var. Özel sektörde ise Ekonometri‘yi bilmeyen çok fazla kişi vardı ama şimdi gayet bilinen ve hak ettiği yeri almış bir bölüm. Bunun dışında İktisat seçen herkesle aynı alanda çalışabilirler. Özel bankalarda, kurumlarda, şirketlerin Finans bölümünde ve bizim gibi finansman şirketlerinde çalışabilirler.

İlgili Şirketler

Garanti BBVA
2912 takipçi
L'Oréal
2947 takipçi
Ipsos
1241 takipçi
Aktif Bank
55 takipçi