Cevaplar 12

Filtrele:Sırala:

Endüstri Mühendisliği Bölümü kimlere göre bir bölümdür? Nasıl özellikler gerektirir? (25 Cevap)

Endüstri Mühendisliği bölümünde rahatça okuyabilmek için hem insanlarla çok iyi anlaşabilmeniz hem de analitik bir zekaya sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca bir şeyi daha iyi hale getirmek için insanlarla, makinalarla, bilgisayarlarla ve matematikle çok iyi ilişki kurabilmeniz lazım. Eğer bu ilişkiyi kurabiliyorsanız Endüstri Mühendisliği bölümü sizin için doğru bir bölüm olacaktır diye düşünüyorum.

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Stajyerleri ve Yöneticileri arasında nasıl bir iletişim var? (3 Cevap)

Telefonla şirketteki yöneticileri ve çalışanları arayıp işle ve özel hayatınızla ilgili bir şeyler sorabilmeniz ya da bir şeyle alakalı size danışılması gerçekten çok güzel bir şey. Burada sizi kardeş olarak görüyorlar ve sizin iyiliğinizi istiyorlar. Ben bunun diğer şirketlerde pek fazla olduğunu düşünmüyorum ve buradaki insanların gerçekten iyiliğimi istediğini düşünüyorum.

INKOMPASS Staj Programı sürecinde kendinizle ilgili keşfettiğiniz en önemli şey neydi? (1 Cevap)

Dimdik ayakta durabilmek, aileden bağımsız olmak, bir şeyleri başarıp sıkıntıları çözebilmek ve hedef belirlemek çok iyi hissettiriyor. Ben burada sorunlara karşı nasıl yaklaşmam ve bir şeyi nasıl uygulamam gerektiğini öğrendim. Bazı yeteneklerimin farkına vardım. İnsanlarla iletişim kurmayı çok sevdiğimi fark ettim ve onlarla konuşarak birçok sorunu çözebileceğimi öğrendim.

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü size neler kattı? (7 Cevap)

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü, 7. sınıftan beri hayalimdeydi ve bu yüzden bu bölümde okuduğum için çok mutluyum. Ben her zaman hayatta bir şeyleri daha iyiye götürmeye çalışan bir insan olmuşumdur ve Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nin temelinde de bunun olduğunu öğrenince bölümde okuduğum her dakikadan keyif almaya başlayarak daha mutlu bir insan oldum.

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı'na başvurmayı düşünenlere tavsiyeleriniz nelerdir? (7 Cevap)

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı'na kesinlikle başvursunlar çünkü hayatta ne yapmak istediklerini bilmiyorlarsa, bu staj programı onlara yol gösterebilecektir. Bunun dışında sabırlı olsunlar ve bu programdan müthiş bir zevk alacaklarını unutmasınlar.