Canon Eurasia Corporate and Marketing Communications Specialist

YOU WILL BE RESPONSIBLE OF CARRYING OUR ALL B2B MARKETING COMMUNICATIONS, PR ACTIVITIES AND ORGANISATIONS.

Cevaplar 6

282 görüntülenme
·
Transkripti Göster

B2B Pazarlama olarak her şirkette olduğu gibi bir stratejimiz var. Kurumsal tarafta ürünümüzü kullanan son kullanıcıların günlük hayatta karşılaştığı baskı ve görüntüleme ile ilgili her türlü soruna çözüm sağlamaya çalışıyoruz. Bu çözümler donanımsal veya yazılımsal olabilir. Önemli olan son kullanıcının baskı ve görüntülemede karşılaştığı engelleri Canon’un çözümüyle tek bir sağlayıcı sayesinde çözebilmesidir.

Canon Eurasia B2B olarak esas amacımız; son kullanıcılara mesajımızın doğru bir şekilde iletilmesini sağlamaktır. Bu; satış kanallarımızla, Satış’taki arkadaşlarımızla, bir fuar veya etkinlikle olabilir. Ekibimdeki arkadaşlarımın ürünün doğru fiyatla doğru yere konumlandırılması gibi sorumlulukları var. Dolayısıyla fiyat ve karlılık sorumlulukları da Ürün Müdürleri ve ekipleri tarafından yönetiliyor.

1
202 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pazarlama Departmanı’nda Ürün Uzmanı, Pazarlama Koordinatörü, İş Geliştirme Yöneticileri gibi farklı roller var. Buna isim etiketleri veya sorumlulukları diyebiliriz. Bunun dışında asıl önemli olan şey; sizin Pazarlama Departmanı’nda kazandığınız yetkinlikleriniz ve yeteneklerinizdir. Eğer ürünün yurtdışı ithalatından, fiyatlandırmasından doğru müşteriye ulaşmasına kadar olan bir süreçten bahsediyorsak, buradaki kişiler bu sayede birçok yetkinlik kazanabilir. Sadece pazarlama yetkinlikleri değil, satış yetkinlikleri de kazanır. Pazarlama Departmanı’ndaki bir kişi ileride Satış pozisyonlarında da çalışabilir. Birçok pozisyon barındırmasından dolayı rotasyon olanakları da var. Rotasyon da sizin farklı yetkinliklerinizi, yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlar.

362 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her gün belirli bir şey yaptığımı söyleyemem çünkü çalışmalarımız genelde dönemsel olarak gerçekleşiyor. Ürün odaklı olduğumuz için o dönemde hangi ürün varsa onunla ilgileniyoruz ve rutin işlerimiz oldukça fazla oluyor. Rutin olarak her gün Pazarlama’yla ve ajansla toplantı yapıyoruz, tedarikçilerle konuşuyoruz. Bir ürünü konuştuktan sonra üzerinden tekrar ajansla geçiyoruz. Ardından tedarikçiyle görüşüp ürünün üretimini nasıl yapacağımızı konuşuyoruz.

899 görüntülenme
·
Transkripti Göster

B2C tarafında kameralar, küçük yazıcılar ve kurumlara sattığımız B2B ürünleri var. Canon baskı ve görüntülemenin olduğu her yerde mevcut. Tabii ki her alanda farklı rakipleri var çünkü Canon’un ürün gamı çeşitliliği çok fazla. Ayrıca bu rakiplerin farklı özellikleri var. Fotokopi pazarından örnek verirsek; herkesin bir cihazı var ve bu cihazla baskı alabiliyor. Burada Canon’u farklılaştıran şey; son kullanıcının karşılaştığı günlük engellere çözüm sağlamasıdır. Ürün ve baskının kaliteli olması, servis konusunda sıkıntı yaşanmaması, verilerin güvenliği ve iyi saklanması da çok önemli. Canon’u rakiplerinden ayıran en büyük özelliği bu özellikleri tek bir firma olarak son kullanıcıya sunabilmesidir.

504 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Canon beraber çalışmayı ve yaşamayı gerçekten teşvik ediyor. Bunu günlük operasyon içerisinde ve çalışma ortamında bile rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm çalışanlar ortak hedef için kendi görevleri dışına çıkarak, daha fazla çaba göstererek, daha iyisini elde etmek için çalışıyor. Canon da bunun karşılığı olarak çalışanlarının kendilerini geliştirmeleri için hem eğitimlerle hem de kariyer imkanlarıyla onlara destek olmaya çalışıyor. Dolayısıyla Canon; takım çalışmasına yatkın, değişime adapte olabilecek, daha iyi sonuçlar elde edebilmek için özveride bulunabilecek çalışanlar için iyi bir ortam sağlıyor.

308 görüntülenme
·
Transkripti Göster

B2B ile B2C arasındaki en temel fark; ürünü kullanan kişiler yani son kullanıcılardır. Hepimizin kullandığı kamera ve yazıcılar B2C sınıfına dahildir. B2B’de ise bu ürünü alan kişi ürünü kullanarak ya bir kazanç elde eder ya da ürünleri tüzel bir kişi olarak kurumlar kullanır.

1