Cevaplar 14

Yükleniyor...
475 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bazen başarılı olduğunuzu bilmeniz size yetmez, birilerinin başarılı olduğunuzu söylemesi gerekir çünkü iş yukarı doğru çıktıkça kendi kendinizi motive etmek zorundasınız ama aşağıdan geldikçe birilerinin size başarılı olduğunuzu söylemesini istersiniz. Migros bunu gerçekten iyi yapıyor.

Ben Migros’a 17 yaşında girdim, şu anda 41 yaşındayım. Bu süreç zarfında ekibim ve amirlerimin hepsi bana işlerin doğru gittiğini söyleyip beni her zaman motive ederek kariyer yolumda koçluk yaptılar. Birçok insanla beraber hareket ettim ve bu yolda hiçbir zaman tek başıma olmadım. Benim o zamanlardaki Bölge Müdürüm şu anda Direktörüm, altımda olan personeller şu anda Müdür Yardımcısı olarak çalışıyor. Biz bu kariyer yolunda bir aile olarak hep beraber hareket ediyoruz, en büyük etkisinin de bu olduğunu düşünüyorum. Uzun süre kalmamdaki en büyük etken; burayı ailemden bir parça olarak görmemdir çünkü ben Migros’tayken üniversiteyi kazandım ve bitirdim. Migros’tayken evlendim ve çocuğum oldu. Eşimi Migros’tan tanımadım ama hayatımın her parçasına Migros biraz dokundu.

652 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında geceden başlamak lazım çünkü dün gece 11’e kadar oradaydım. Mağazayı ne kadar hazır hale getirirseniz getiririn son gece mutlaka bir iş oluyor. Gece bir ekip kalıyor ve son temizlikler, son rötuşlar yapılıyor, biz de sabah erkenden geliyoruz. Geldiğimizde kurdelemiz, makasımız, pastamız hazır oluyor.

Bugün Direktörümüzün ve Bölge Müdürlerimizin katılımıyla mağazamızı açtık. Mağaza içindeki müşterilerin de katılımıyla bir kurdele kestik. Direktörümüz küçük bir konuşma yaptı ve herkese başarılarından ve katkılarından dolayı teşekkür etti. Yorgunduk  ama o anda yorgunluğumuzu unuttuk. Kurdele kesildikten sonra da mağaza alkışlarla satışa başladı. İnşallah bu mağazamız da yıllar boyunca satış yapacaktır.

459 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Migros benim için çok büyük bir aileyi, güveni ve adil olmayı ifade ediyor.

455 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Migros’un şu anda çok büyük bir Big Data’sı var. Biliyorsunuz ki perakendede ilk Sadakat Kartı Programı’nı Migros hayata geçirdi. O zamanlar Migros Club’tıama şu an Money Club. Şu anda biz teknolojiyi o derece kullanıyoruz ki müşterilerimizin her birine Tam Bana Göre ile özel kampanya tanımlayabiliyoruz. Onlar da bunları fişlerinden takip ediyorlar. Bunun dışında Migros perakendede hem teknolojiyi iyi kullanıyor hem de iç ve dış müşterilere konforlu bir alan verecek şekilde çalışıyor.

 

1,775 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben 1993 yılında işe başladığımda Migros’ta bütün ürünlerin üstüne fiyat basılıyordu ve Türkiye’de barkod sistemi henüz hayata geçmemişti. Dolayısıyla Migros; perakende sektörüne barkod sistemini getiren ilk firmalardan bir tanesidir. Perakende sektöründe marketlerde katalog sistemi yoktu. Bu da Migros’ta Migroskop ile başladı. Şu anda birçok mağazada gördüğümüz kasiyersiz Jet Kasa hizmeti Migros sayesinde hayatımıza girdi. Ayrıca şu anda kullandığımız sanal marketler Migros’la hayatımıza dahil oldu. Mağazalarda kullanılan mobil etiket makinesinden mobil alışveriş cihazlarına kadar birçok mobiliteyi perakende sektöründe Migros hayatımıza soktu. Dolayısıyla otomasyon yönümüz çok güçlü ve kuvvetli.