Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı'nın içeriğinde nasıl eğitimler var?

6 Cevap

İlk başta bir oryantasyon süreci var ve bu süreç boyunca fabrikayı, sahayı, satış fonksiyonlarının nasıl çalıştığını gördük. Farklı departmanlardaki kişiler bize sunum yaparak bu sektörün nasıl olduğunu, burada nasıl bir iş ortamının olduğunu anlattı. Bunun dışında bizim sunum eğitimlerimiz oluyor. Bu süreçte şirket içinde farklı iş yürüme sistemlerine dair eğitimler alıyoruz. Şimdi de 2. döneme başlayacağımız için bu süreçte değişen olaylardan haberdar olmak adına yeni eğitimler alacağız.
319
En başta oryantasyon kısmında şirketi tanıma üzerine eğitimler var. Tüm departmanlardan saygın kişiler size departman hakkında bilgiler vererek şirketi daha yakından tanımanızı sağlıyor. Bunun yanı sıra şirketin kültürünü daha iyi bilmeniz ve ona hakim olmanız adına bazı temel davranış biçimleri hakkında eğitimler veriyorlar. Ayrıca fabrikayı gezdirip fabrika ve oradaki departmanlar hakkında bilgi veriyorlar. Şirketin kendi iç eğitimleri olabiliyor veya sunum becerilerinizi geliştirmek için verilen eğitimler olabiliyor. Ben de stajım süresince kendim isteyerek bir eğitime katıldım ve yeni bilgisayar programları öğrenme şansım oldu. Hatta bir projemde bunların hepsini kullandım. Dolayısıyla katılmak istediğiniz eğitimlere katılabiliyorsunuz.
202
Şirket, çalışanlarına sürekli yatırım yapıyor ve stajyerler de gerçek bir çalışan gibi hissedebiliyor. Biz bu süreç içerisinde daha çok Philip Morris yöneticilerinin aldığı iletişim ve sunum eğitimlerini aldık. Bir gün boyunca özel bir firmadan gelen eğitmenler hem etkili sunum yapabilme hem de iletişim becerileri konusunda eğitim verdiler. Benim için oldukça iyi bir eğitimdi ve bana çok fazla katkısı olduğunu düşünüyorum.
288
Eğitimin başında sunum teknikleriyle ilgili bir eğitim aldık, bu da her iki cycle’da da final sorularımızdan oluşuyordu. Bu sürecin sonunda da 2 gün süren, geniş kapsamlı ve dışarıdan satın alınan bir sunum eğitimi aldık. Bu sayede ben birçok şeyi yanlış yaptığımı fark edip onları düzelttim. Duruşlar, mimikler ve konuşmaların nasıl olacağıyla ilgili birçok teknik öğrendim. Projeyle ilgili bir sorun olduğunda kime sorsam yardımcı oldu ve bunlarla ilgili de küçük çapta eğitimler aldım.
469