Cevaplar 12

Yükleniyor...
7,323 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben ve arkadaşlarım bankacılık sektöründe olmayı tercih ettik ve arkadaşlarım şu anda bankacılığın Satış veya Pazarlama gibi çeşitli departmanlarında görev alıyor, ben de denetim sektörünü tercih ettim. Bu yüzden Uluslararası Finans bölüm mezununun belli bir mesleği yapması gerektiğiyle ilgili bir kriter yok. Siz ne yapmak istiyorsanız, kendinizi hangi alanda geliştirmek istiyorsanız o alanı tercih edebilirsiniz.

3,926 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben bölümümü bankacı olmak istediğim için seçtim. Bankacılık sektörüne adım atarken okuduğum bölüm bana teorik ve pratik olarak ön hazırlık sağladı, analitik düşünme becerimi geliştirdi. Bahçeşehir Üniversitesi’nin sağladığı staj imkanları ve yurt dışıyla olan bağlantıları da yabancı dilimi ve kendimi geliştirmemde etkili oldu.

1,463 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öğrenci arkadaşlarıma tavsiyem; üniversite hayatları boyunca en az bir kez staj yapmalarıdır çünkü staj, üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlayan en önemli basamaklardan birisidir. Staj yaparken yapmak istediğiniz şeyin kararını veriyorsunuz, bu yüzden sizi mezuniyet sonrasına hazırlıyor. Mezun arkadaşlarıma da risk almaktan korkmamalarını, kendilerine güvenmelerini, çalışmak istedikleri yerlerle iletişime geçmelerini tavsiye edebilirim.

689 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çok yoğun bir tempoda konsantre olarak çalışmamız gerekiyor, bu da bazen zorlayıcı olabiliyor. Bunun dışında sürekli seyahat ediyoruz. Bu hem keyifli hem de zorlayıcı çünkü yaptığımız programlar bir anda değişebiliyor ve gitmek zorunda olduğumuz için programları iptal ediyoruz. Sevdiklerimizin ve ailemizin özel günlerini kaçırabiliyoruz.

813 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Denetim alanında çalışmanın beni en çok tatmin eden yanı, prestijli bir meslek olması çünkü sizi kariyer hedefleriniz doğrultusunda çok kolay bir şekilde yukarıya taşıyabiliyor. Yaptığınız işle beraber her sektöre değiniyorsunuz ve bilgi sahibi oluyorsunuz. Bu yüzden kişisel gelişiminiz ve mesleki bilgi birikiminiz sürekli artıyor. Bunun dışında sürekli seyahat etmek ve yeni yerlere giderek yeni insanlarla tanışmak motive ediyor. Tanıştığınız her yeni insandan bir şeyler öğreniyorsunuz ve bu sizi ileriye taşıyor.