New Graduate Application for 2019 - Financial Analyst

Did you know that at P&G in Finance&Accounting (F&A) department you can play a pivotal role in guiding the success of our global brands?

Cevaplar 5

1,594 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G’de bütün başvuru süreçleri online sistem üzerinden ilerliyor. Her yıl Kasım ayında staj ve tam zamanlı olmak üzere ilanlarımızı açıyoruz. Adaylarımız online başvuru yaptıktan sonra başvuru şartlarını sağlamaları durumunda onlara online test gidiyor. İki tane online test yapıyorlar. Bundan da başarılı oldukları zaman yazılı teste davet ediyoruz. İki ya da üç mülakatı da tamamladıktan sonra başarılı oldukları takdirde tekliflerini sunuyoruz.

 

268 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G’de işe alım kriterlerinde bazı prensipler ve yetenekler öne çıkıyor. Bunlar; liderlik, takım çalışması, analitik düşünce, problem çözme gibi özelliklerdir. Bu prensipler tüm P&G için geçerlidir. Bu yüzden biz kişilerin önceki tecrübelerine, okullarına, not ortalamalarına ya da bölümlerine bakmayız. Bizim için önemli olan kendilerini bu alanlarda geliştirecek deneyimlere önem vermeleridir.

204 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G Vergi Departmanı, P&G Türkiye’deki bütün aktivitelerin, vergi kanunlarının hem şekline hem de ruhuna uygun olarak yapılmasına emin olan departmanımızdır. Özellikle vergiyle ilgili yaptığı bütün hesaplamaların vergi kanunlarına uygun olmasına çok dikkat eder. Bunun yanında uluslararası bir şirket olmanın gerekliliğiyle birlikte Avrupa Birliği ve OECD’nin vergi regülasyonlarını çok yakından takip eder ve bu regülasyonların Türkiye’de uygulanabilme alanları üzerinde çalışır. Bunun dışında Türkiye’deki vergi ortamının geliştirilmesi üzerine sahip olduğu fikirleri, bu konudaki çeşitli çözümleri kurumlarla paylaşmak, gerekli kamu kuruluşlarıyla çalışmak ve bu konudaki çalışmalara ön ayak olur.

1,242 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G’de yetkinlik bazlı mülakatlar yapılıyor. Adayları daha yakından tanımaya, onların deneyimlerini dinlemeye yönelik mülakat sorularımız var. Örneğin; adaylarımızdan bazen liderlik yaptıkları bir örneği anlatmalarını isteyebiliyoruz.

2,522 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Finans daha içe kapanık ve sayılarla haşır neşir olan bir departman gibi gözükebilir ama aslında öyle değil. Özellikle P&G Finans'ta hiç değil. Komünikasyon oldukça önemli bir alan ve bu alanda oldukça iyi bir seviyeye gelmek gerekiyor. Bununla birlikte az önce bahsettiğim gibi biraz daha sayılara hakim olmak ve stratejiyi belirlerken gerçekten neden bahsedildiğini anlayıp, onun üzerine gidebilmek oldukça önemli. Dolayısıyla Finans'ta çalışan insanların bu tip özelliklere sahip olması her zaman avantajdır.