Procter & Gamble

New Graduate Application for 2019 - Financial Analyst

Did you know that at P&G in Finance&Accounting (F&A) department you can play a pivotal role in guiding the success of our global brands?

P&G'de yeni mezun başvuru ve işe alım süreci nasıl ilerliyor? (1 Cevap)

P&G’de bütün başvuru süreçleri online sistem üzerinden ilerliyor. Her yıl Kasım ayında staj ve tam zamanlı olmak üzere ilanlarımızı açıyoruz. Adaylarımız online başvuru yaptıktan sonra başvuru şartlarını sağlamaları durumunda onlara online test gidiyor. İki tane online test yapıyorlar. Bundan da başarılı oldukları zaman yazılı teste davet ediyoruz. İki ya da üç mülakatı da tamamladıktan sonra başarılı oldukları takdirde tekliflerini sunuyoruz.

 

P&G Finans Ekibi olarak nasıl adaylar arıyorsunuz? (1 Cevap)

P&G’deişe alım kriterlerinde bazı prensipler ve yetenekler öne çıkıyor. Bunlar;liderlik, takım çalışması, analitik düşünce, problem çözme gibi özelliklerdir.Bu prensipler tüm P&G için geçerlidir. Bu yüzden biz kişilerin öncekitecrübelerine, okullarına, not ortalamalarına ya da bölümlerine bakmayız. Bizimiçin önemli olan kendilerini bu alanlarda geliştirecek deneyimlere önemvermeleridir.

P&G kariyerinizde farklı ülkeler ve farklı kültürlerle çalışmak nasıl bir deneyim? (1 Cevap)

P&GVergi Departmanı, P&G Türkiye’deki bütün aktivitelerin, vergi kanunlarınınhem şekline hem de ruhuna uygun olarak yapılmasına emin olan departmanımızdır.Özellikle vergiyle ilgili yaptığı bütün hesaplamaların vergi kanunlarına uygunolmasına çok dikkat eder. Bunun yanında uluslararası bir şirket olmanıngerekliliğiyle birlikte Avrupa Birliği ve OECD’nin vergi regülasyonlarını çokyakından takip eder ve bu regülasyonların Türkiye’de uygulanabilme alanlarıüzerinde çalışır. Bunun dışında Türkiye’deki vergi ortamının geliştirilmesiüzerine sahip olduğu fikirleri, bu konudaki çeşitli çözümleri kurumlarlapaylaşmak, gerekli kamu kuruluşlarıyla çalışmak ve bu konudaki çalışmalara önayak olur.

P&G'de mülakat sürecinde adaylara neler soruyorsunuz? (1 Cevap)

P&G’de yetkinlik bazlı mülakatlar yapılıyor. Adayları daha yakından tanımaya, onların deneyimlerini dinlemeye yönelik mülakat sorularımız var. Örneğin; adaylarımızdan bazen liderlik yaptıkları bir örneği anlatmalarını isteyebiliyoruz.

Finans alanında çalışmak için nasıl özelliklere sahip olmak gerekir? (12 Cevap)

Finans daha içe kapanık ve sayılarla haşır neşir olan bir departman gibi gözükebilir ama aslında öyle değil. Özellikle P&G Finans'ta hiç değil. Komünikasyon oldukça önemli bir alan ve bu alanda oldukça iyi bir seviyeye gelmek gerekiyor. Bununla birlikte az önce bahsettiğim gibi biraz daha sayılara hakim olmak ve stratejiyi belirlerken gerçekten neden bahsedildiğini anlayıp, onun üzerine gidebilmek oldukça önemli. Dolayısıyla Finans'ta çalışan insanların bu tip özelliklere sahip olması her zaman avantajdır.

Pozisyon Bilgileri

0 - 2 Yıl Tecrübe
Tam Zamanlı / Full Time


Son Başvuru Tarihi: 09.12.2018
Başvuru süresi doldu.
Procter & Gamble

86 soru, 210 cevap.