PEP Stajyeri olarak Mercedes-Benz Türk'te üzerinde çalıştığınız projelerden bir örnek verir misiniz?

4 Cevap

En son SPPS UK diye geçen bir İngiltere projesi vardı. İngiltere’de özellikle Manchester ve Bermingham’daki bayilerle ilgili yaygınlaştırma yapılacaktı ve bunların dökümantasyonları gerekiyordu. Bayideki ilgili satış danışmanına yetkiler veriliyordu ve bu sayede o kişi satış yaptığı zaman o işi yaptığına yönelik bir izni oluyordu ve bunu yaptığına dair veri tabanında ismi görünüyordu. Ben de en son internet ortamında bunun dökümantasyonunuhazırladım, şu anda da oldukça düzgün bir şekilde yürüyor.
Bölüm şefimizin sorumluluğu olan kara para aklamanın önlenmesiyle ilgili bir çalışmaya ben de dahil oldum. Bu çalışmayla ilgili kanunları, politikaları ve uygulamaları inceleyerek Mercedes-Benz Türk'ün bu konuya ne kadar dahilolduğunu araştırdım. Edindiğim bu bilgiler sonucunda da bir sunum hazırladım. Bu sunum bu ay içerisinde Mercedes-Benz Türk bünyesinde ilgili departmanlarda eğitim olarak verilecek.
Şirket içerisinde bilgi güvenliğiyle ilgili farkındalığı arttırmak adına yöneticiler için Yerel Bilgi Güvenliği Forumu adlı bir etkinlik yapmıştık. Bu forum içerisinde konuyla ilgili sunumlar, simülasyonlar, oyunlar, soru-cevap gibi bölümler vardı. Ben de bu etkinlikte aktif olarak görev aldım.
Çok proje odaklı gitmiyoruz ama ekibim ve müdürüm benden bir çalışma yapmamı istemişlerdi. Ben de satılan kamyonlara verilen takas, bakım ya da finansal desteklerin daha kolay ve düzenli bir şekilde tutulmasını sağlayan, gerektiğinde hangi müşteriye, hangi ayda, ne kadar destek verildiğini gösteren bir dosya hazırladım. Daha rahat takip edilmesi ve daha düzenli olması için böyle bir proje yaptım.