Cevaplar 13

Yükleniyor...
421 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Garanti Tiyatro içerisinde iki farklı yapı kurmaya çalışıyoruz. Bunun bir kısmı, yapmaya çalıştığımız profesyonel oyun tarafıdır. Burada iyi ve farklı oyunlar yapmak istiyoruz. Yeni yazarlar, oyuncular ve yönetmenlerimiz olsun istiyoruz. Bir taraftan da banka içerisinde daha fazla insana ulaşmak istiyoruz çünkü kişiler belki tiyatro anlamında bir şey öğrenmeyebilir ama günlük hayatında kullanabileceği kişisel gelişim alanlarını fark edebilirler.

314 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şimdiye kadar geldiğimiz noktanın en başında temel oyunculuk eğitimiyle başlayan bir süreç var. Şu anda İstanbul’da ve Türkiye’nin farklı illerinde yılda birden fazla oyun çıkarabiliyoruz, bu konuda da destek sürekli artıyor.

327 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsan iş saatleri dışında istediği şeye istediği kadar vakit ayırabilir. Ben buraya bu kadar vakit ayırmadığımda kendimi iyi hissetmiyorum. Burası benim için zamanımı çalan bir şey değil, tam tersine beni rahatlatan ve kafamı iş ortamından çıkartan bir şey. Bu yüzden beni yormuyor ve burada bulunmak keyiflendiriyor.

310 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tiyatronun doğasında anda yaşamak vardır. Her oyun için 4-5 ay prova alıyoruz ve defalarca çalışıyoruz ama oyun sırasındaki o heyecan, seyircinin bakışları ve spotlarla beraber beklenmedik birçok şey olabiliyor. Birisi repliğini unuttuğunda tamamen doğaçlama yapmanız veya durumu kurtarmanız gerekiyor. Geçenlerde bir oyunda müzik bekliyorduk, bütün mizansen o müzikle akacaktı ama müzik gelmedi. Daha sonra gidip kasetçalarla oynadık, yanlış kaseti taktığımızı söyleyerek oyalandık. Bu sırada doğaçlama yaparken müzik geldi ve oyun kurtuldu. Böyle ufak tefek oyun içi heyecanlar olabiliyor.

265 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz tiyatro kulübü olduğumuz için sahne üstü performansımız var. Yılda 2 farklı oyun çıkarmaya çalışıyoruz, her oyun için de yaklaşık 4-5 aylık prova sürecimiz oluyor. Biz hem yeni başlayanlar hem de belli seviyede tiyatro geçmişi olanlar için atölyeler yapıyoruz. Bunun dışında her ay bir oyuna gitmeye çalışıyoruz ve kendi içimizde bu oyunların kritiğini yapıyoruz. Ayrıca bankadan gelen talepler üzerine iç videolarda oynuyoruz ve bankanın yüzü oluyoruz.