Cevaplar 16

Filtrele:Sırala:

Garage Talks nedir? (2 Cevap)

Arçelik olarak yeni fikirleri hayata geçirdiğimiz Arçelik Garage adında yeni bir Ar-Ge merkezimiz var. Burası lisans dönemindeki öğrenciler ve bizlere ilham veren yöneticilerle Garage çatısı altında yaptığımız konuşmalar bütününü oluşturuyor. Garage Talks için yılın belirli dönemlerinde online platformlar üzerinden başvurular alıyoruz ve ilham veren yöneticilerle öğrencileri Arçelik çatısı altında buluşturuyoruz.


Öğrenci ve yeni mezunlar hangi sektöre ve alana daha uygun olduklarını nasıl anlayabilirler? (1 Cevap)

Öğrenciyken hepimiz kendimizi keşfettiğimiz dönemde olduğumuz için ne istediğimizi bilmek o kadar da kolay olmuyor. Bu noktada çok staj yapmak ve farklı sektörler görmek tutkumuzu keşfetmek için büyük bir artı sağlayacaktır. Ben bu noktada biraz daha istediğim sektörleri ve alanları sıralayarak hepsini deneyimlemeye çalıştım. Bu deneyimlerim sonrasında da en çok İnsan Kaynakları’nda çalışmaktan keyif aldığımı hissettim. Bugün de bu alanda kariyerime devam ediyorum.


Arçelik'te yeni mezun olarak çalışmak için askerliği tamamlamış olmak gerekiyor mu? (1 Cevap)

Arçelik'te yeni mezun başvuru sayısı oldukça yüksek. Bunun sebeplerinden bir tanesi, Arçelik’in yeni mezunlarda askerlik yapma şartı aramamasıdır. Hatta performansından memnun olduğumuz çalışanlarımız, pozisyonlarını dondurup askerliğini tamamladıklarında kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.


İşletme Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (96 Cevap)

İşletme mezunlarının çalışma alanı çok fazla. Benim üniversiteden mezun olan arkadaşlarımın bazıları İnsan Kaynakları ve Pazarlama alanlarında, Denetim ve Yönetim Danışmanlığı firmalarında çalışıyor.


Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü size neler kattı? (6 Cevap)

Birçok öğrenci liseden mezun olduğunda üniversitede seçtiği bölümün kendisine uygun olup olmadığını anlayamayabiliyor. Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme’de İnsan Kaynakları, Pazarlama, Finans gibi birçok dersi görüyorsunuz. Böylece mezun olmaya yakın olduğunuz bir dönemde ne istediğinizi belirleyip hangi alanda mutlu olacağınızı görüyorsunuz. Daha sonra da kariyer planlamanızı çok daha sağlıklı bir şekilde yapabiliyorsunuz.