BAT Experience Internship Programme(Production)

Are you a future engineer, willing to discover more about the Production field? This internship within our Samsun factory, is the best opportunity for you.

Cevaplar 3

914 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sabah şirkete gelince Proje Menajeri arkadaşımla fabrika gezisine çıkarak makineleri inceliyorum ve önceki gece ne gibi sıkıntıların çıktığını gözlemliyorum. Ardından üretim müdürleri ve üretim hattında çalışan arkadaşlarla DDS adı verdiğimiz ve önceki gece oluşan sorunları incelediğimiz toplantılar yapıyoruz. Toplantıda bu sorunları nasıl çözebileceğimizi ve üretimin verimini arttırmak için neler yapabileceğimizi tartışıyoruz. Daha sonra ben ofise geri dönüp kendi projem üzerinde çalışmaya devam ediyorum ama sürekli olarak sahaya gidip geliyorum. Benim departmanım Üretim bölümüyle daha iç içe bir bölüm olduğu için üretim hattını fazlaca inceleme şansı bulabiliyorum. Ayrıca diğer departmanlara da oldukça işimiz düşüyor. Projenin içinde Finans ve İnsan Kaynakları olduğu için her bölümle iletişim halindeyiz. Bu şekilde diğer bölümleri de tanıma ve oradaki insanlarla network oluşturma şansım oluyor.

513 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İki ana projeden sorumluyum. İlk olarak aynı pazarda çalıştığımız farklı firmaların ödemeler dengesinden ve ödemelerin takiplerinden sorumluyum. İkinci olarak da üretim sürecinde en büyük kayba sebep olan nedenleri inceleyip bunları ilgili departmanlarla konuşup onları çözüme kavuşturmaktan, aylık bütçeleme ve raporlamadan sorumluyum.

770 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Samsun'da staj yapmak güzel bir deneyim ama buraya gelmeden önce bazı kaygılarım oldu. Buraya geldikten sonra Samsun’un ilçesi olan Atakum’ugörünce her şey kafanızda net bir şekilde oturuyor çünkü Atakum’un çok güzel bir sahil şeridi, denize girebileceğiniz çok güzel bir kumsalı, yürüyüş yapıpbisiklete binebileceğiniz çok güzel bir parkuru var. Hatta belki de Türkiye’de en büyük ve kapsamlı sahil şeritlerinden bir tanesi.

Bunun dışında o sahil şeridinde bir çok mekan olanağı var. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerdeki trafik ve zaman sorunu gibi şeyler Samsun’da yok. Bu yüzden kendinize ayırabileceğiniz çok fazla vaktiniz oluyor. Bir akşam içerisinde bisiklete binip, yürüyüş yapıp, beach volley oynayıp, arkadaşlarınızla çay-kahve içip eve döndüğünüzde hala kendinize vakit ayırabiliyorsunuz. Bence bu çok büyük bir nimet.